Chcesz się przekwalifikować? Podejmij studia podyplomowe z pedagogiki i zacznij uczyć!

Wybierając studia, nie byłeś pewny, co chcesz w życiu robić, a teraz męczysz się w wyuczonym zawodzie? Potrzebujesz zmiany? Jest szansa dla ciebie! Podejmij odważne kroki i przekwalifikuj się. Rynek usług edukacyjnych jest na tyle szeroki, że pozwala na uzyskanie nowych umiejętności, które przełożą się na znalezienie lepszej i ciekawszej pracy. Może myślałeś kiedykolwiek o nauczaniu innych, ale brak Ci kwalifikacji? Studia podyplomowe z pedagogiki pozwolą Ci zdobyć wymagane uprawnienia.

Szansa na zmiany

Postęp w edukacji i sposobie przyswajania wiedzy jest w dzisiejszych czasach szybszy niż kiedykolwiek. Widać to doskonale na przykładzie dzieci. Ich zdolność do adaptacji w zmieniających się warunkach rozwoju technologicznego jest zadziwiająca. Nie jest niczym wyjątkowym, gdy wnuczek umie obsługiwać smartfon i laptop, a dziadek ma z tym problem. Obserwując te wszystkie dynamiczne zmiany na około, praktycznie w każdej dziedzinie życia, możemy być pewni, że nasze szanse na rynku zawodowym zwiększą się, gdy pójdziemy za śladem najmłodszych i zaczniemy się adaptować do otoczenia. Czasy, gdy miało się etat u jednego pracodawcy przez całe życie powoli odchodzą w zapomnienie. Powinniśmy zdobywać nowe kwalifikacje i szukać dróg rozwoju zawodowego.

Jeśli nie mamy ochoty wywracać życia do góry nogami i uczyć się całkiem nowego fachu, to może warto wykorzystać wiedzę, którą dotychczas nabyliśmy, w trochę inny sposób. Czy doświadczone pielęgniarki, które są zmęczone swoim obecnym zawodem i nie maja ochoty wykonywać go dłużej, muszą rezygnować z kariery? Absolutnie nie! Istnieje wiele możliwość, a jedną z nich jest zdobycie kwalifikacji do nauczania innych. Możemy je uzyskać kończąc studia podyplomowe z pedagogiki.

W wyniku zmian struktur szkół w Polsce pojawiły się szkoły branżowe, cieszące się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Placówki te potrzebują wykładowców z konkretną wiedzą z danej dziedziny zawodowej. Jeśli jesteś spawaczem, mechanikiem, fryzjerką – być może odnajdziesz się w roli nauczyciela. Specjaliści są zawsze poszukiwani na rynku, ale trzeba ich najpierw wykształcić. Idealny nauczyciel to ten, który zna nie tylko teorię, ale i praktykę. Co więcej, jeśli tylko masz na to ochotę, możesz łączyć pracę w zawodzie i naukę innych.

Profil kandydata i cel studiów

Wystarczy mieć ukończone studia magisterskie. Brak specjalizacji nauczycielskiej nie pozwala na uczenie w szkole, ale studia podyplomowe z pedagogiki formalnie to umożliwią. Jeśli posiadamy do tego chęć nieustannego dokształcania się w temacie, to wpasujemy się idealnie w profil kandydata. Podstawowym celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji i uprawnień do nauczania w szkołach, a także nauczenie nas w jaki sposób tą wiedzę przekazać dalej. Nabędziemy podstawy z pedagogiki i metodologii, dzięki którym płynnie wejdziemy w proces nauczania innych.

Opłaty

Studia podyplomowe są zwykle płatne, ale jeśli rozejrzymy się odpowiednio wcześniej, możemy znaleźć ciekawe oferty dofinansowań, nawet do 80% całości kosztów. Są one kierowane do różnych grup społecznych, bądź dla wszystkich zainteresowanych, wg kolejności zgłoszeń. Jeśli nie uda nam się zdobyć dofinansowania, zawsze można pomyśleć nad rozłożeniem płatności na raty.

Zastanówmy się, czy studia podyplomowe z pedagogiki będą tym, czego szukamy. Jeśli tylko mamy chęci do zmian, nie bójmy się i przecierajmy nowe szlaki w naszym życiu. Kochasz geografię, czy biologię, a może jesteś doświadczoną manicurzystką, ale chcesz odpocząć od pracy w zawodzie? Zdobądź kwalifikacje nauczycielskie. Szerz wiedzę wśród młodych ludzi, niewykluczone, że okaże się Twoim powołaniem.

Inspirowane: wsr.edu.pl – kursy fizjoterapia