MiastoStoleczne.pl

Czym są i jakim wyposażeniem dysponują kontenery sanitarne?

O pracowników na budowach należy dbać, między innymi przez zapewnienie im właściwego zaplecza sanitarnego. Place budów czy miejsca remontów to często miejsca, w których trudno o łazienkę, pomieszczenie z kabiną i bieżącą wodą. Popularnym rozwiązaniem stosowanym w takich przypadkach są kontenery sanitarne, dostępne w kilku różnych rodzajach. Które sprawdzą się najlepiej – to już zależy od potrzeb klienta, od miejsca, w którym będą montowane i od liczby osób, które będą z nich korzystać.

Wyposażenie kontenera sanitarnego

W kilku prostych słowach można określić tego typu kontener jako pomieszczenie, które ma pomóc zapewnić odpowiednie standardy higieny na budowie. Takie miejsce jest konieczne, po to, by pracownicy mogli bez problemów zadbać o czystość i swój komfort. Dostępnych jest kilka różnych opcji wyposażenia takiego zaplecza sanitarnego. Jeśli wiemy, że będą korzystać z niego wyłącznie mężczyźni, można zdecydować się na kontener pisuarowy, wyposażony w nawet kilkanaście pisuarów, dodatkową kabinę WC czy umywalkę. Możemy wybrać sam kontener umywalkowy, w którym mieści się do dwunastu takich urządzeń i luster. W grę wchodzi także kontener prysznicowy, jeżeli chcemy zapewnić pracownikom możliwość odświeżenia się po całym ciężkim dniu pracy na budowie. Istnieje także możliwość łączenia kilku rodzajów kontenerów w jeden. Dlatego można zamówić między innymi kontener sanitarny, który będzie miał na wyposażeniu zarówno kabiny WC, umywalki, pisuary, jak i kabiny prysznicowe. Można zdecydować się na taki, który będzie miał podział na damską i męską część. Dzięki temu będzie można zapewnić swoim pracownikom wysoki komfort i poczucie higieny. Do wyposażenia każdego z kontenerów sanitarnych można doliczyć także podłogę antypoślizgową, grzejnik czy znaczniki „wolne/zajęte” na drzwiach. Dostępne są także podajniki na mydło i ręczniki papierowe, jest również zapewniony odpowiedni poziom wentylacji w całym pomieszczeniu.

Jakość i trwałość wykonania – kontenery sanitarne 

Toaleta przenośna na budowie musi spełniać szereg warunków, które decydują o tym, czy jest to zaplecze sanitarne na wysokim poziomie. Każdy kontener sanitarny musi być wykonany z solidnych i trwałych materiałów, które są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ale też i różnego rodzaju środków czystości, które będą w nim  stosowane. Jednocześnie taki kontener nie wymaga idealnie równego podłoża – bo o takie na placu budowy może być trudno. Jest on tak dostosowany, by mógł bez problemu stać nawet na nieco nierównym terenie. Swobodnie można korzystać z takich urządzeń przez cały czas trwania budowy czy remontu. Z uwagi na to, że wewnątrz kontenera sanitarnego jest zamontowany grzejnik, korzystanie z niego zimą, w czasie mrozów również jest bardzo komfortowe.

Kompleksowa obsługa zaplecza sanitarnego

Firma, która oferuje takie usługi jak wynajem toalet przenośnych w Warszawie zadba o to, by wszystkie urządzenia były umieszczone dokładnie tam, gdzie będzie nam to najbardziej pasować. Zajmie się tym zadaniem kompleksowo, zaczynając od doradztwa przy wyborze właściwego kontenera sanitarnego, przez jego transport i montaż już na miejscu. 

Jeśli będzie taka potrzeba, może podłączyć kontener do istniejących już instalacji – elektrycznej czy kanalizacyjnej. Zajmie się także później demontażem wszystkich urządzeń, już po zakończeniu budowy. Chcąc jednak móc cieszyć się pełnym komfortem korzystania z takiego zaplecza sanitarnego, należy o nie we właściwy sposób dbać. Wiąże się z tym regularne serwisowanie urządzeń, a także odpowiednie ich czyszczenie. Te zadania również można zlecić profesjonalnej firmie, która będzie wiedziała, jak często podejmować się takiego serwisu, ale i jakich środków do czyszczenia stosować. Kontenery sanitarne najczęściej montowane są na placach budów i w rejonach remontów, ale – jeżeli tylko taka będzie wola i zapotrzebowanie klienta – można je zainstalować także w innych miejscach, w których wskazane będzie wykorzystanie właśnie takiego typu zaplecza sanitarnego.

Źródło: mToilet – kabiny i toalety sanitarne

You might also like