MiastoStoleczne.pl

Regały wspornikowe – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się umieścić je w magazynie?

Składowanie dłuższych elementów, czy ponadgabarytowych towarów wymaga zastosowania ciężkich regałów wspornikowych. Dlaczego to inwestycja godna uwagi i racjonalna z ekonomicznego punktu widzenia?

Do wykorzystania we wnętrzu oraz na otwartej przestrzeni

Systemy przeznaczone do składowania długich elementów wyróżniają się dużą nośnością i nie ograniczają dostępu do towarów. Konstrukcje ustawia się powszechnie w zamkniętej przestrzeni, ale również na zewnątrz. Dzięki powłoce ochronnej regały wspornikowe po wprowadzeniu zadaszenia wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne. To ważna zaleta, ponieważ zapewnia przedsiębiorcy większą elastyczność przy projektowaniu gospodarki magazynowej.

Co można składować w takiej formie?

Przede wszystkim ponadgabarytowe materiały budowlane, długie elementy w postaci rur, profili, desek, listew, niektóre meble. Na regałach wspornikowych towary można układać jeden na drugim, bez wpływu na bezpieczeństwo i komfort kompletacji zamówień.

Warto inwestować w regały wspornikowe z dodatkowo zabezpieczonymi ramionami. W ten sposób spada ryzyko przypadkowego wypadnięcia asortymentu. Regały występują w konstrukcji jedno- lub dwustronnej. Wielu przedsiębiorców decyduje się na ustawienie bezpośrednio przy ścianie w celu zachowania wysokich norm bezpieczeństwa obsługi.

Co przemawia za inwestycją w regały wspornikowe?

  • pełne zagospodarowanie przestrzeni do składowania w pionie oraz poziomie,
  • regulacja ramion zapewniająca obsługę większości długich i nietypowych elementów,
  • system współpracuje z suwnicami, wózkami widłowymi, ale umożliwia też obsługę ręczną,
  • towary można nakładać na siebie w celu maksymalizacji zużycia miejsca,
  • modułowa rozbudowa wraz z rozwojem magazynu,
  • regulacja i zabezpieczenie ramion przed wysunięciem przedmiotu.

Regały połączone z platformą do szybkiego przemieszczania

Ciekawa konfiguracja to połączenie regałów wspornikowych z jezdną podstawą. Dzięki temu konstrukcję można szybko przesunąć w wymagane miejsce i jeszcze sprawniej zarządzać ścieżkami komunikacji w magazynie. Konstrukcje wspornikowe wypadają doskonale na wystawach, targach. Wpływają pozytywnie na ekspozycję oferowanych produktów.

O co można rozszerzyć system?

Przede wszystkim o podstawę jezdną, zadaszenie, czy ramiona przystosowane do obsługi szpul. W codziennej pracy przydadzą się również ograniczniki wyjmowane wpływające na bezpieczeństwo. Przed zakupem regałów wspornikowych warto przeanalizować maksymalną nośność i usztywnienie.

Lepsze dopasowanie do zmiennych warunków rynkowych

Dobry magazyn jest w stanie dopasować się szybko do zmiennych warunków rynkowych, a regały wspornikowe pomagają w tym procesie ze względu na dużą elastyczność przechowywania produktów standardowych, długich, ponadgabarytowych. Dodatkowo sprawdzają się na wystawach, na targach do prezentacji produktów, a także na zewnątrz, kiedy przedsiębiorca posiada ograniczoną standardową przestrzeń do składowania. W większości magazynów warto rozpatrzyć taką inwestycję.

inspiracja: zms-systemy.pl – pomosty magazynowe

You might also like