Sneakery z masywną podeszwą, czyli hit ostatnich miesięcy

Uglyshoes, daddyshoes, dadsneakers – tak określa się pożądane obecnie buty z masywną podeszwą. Jeszcze niedawno ten kontrowersyjny rodzaj obuwia uważany był za obciach, natomiast dziś jest synonimem wysmakowanego stylu. Dobrą sławę zawdzięcza marce Balenciaga.
Nie wiesz, z czym nosić daddyshoes? Przeczytaj ten artykuł!

Daddyshoes – nowy trend zapoczątkowany przez firmę Balenciaga

Daddyshoes były popularne w latach 90., później jednak zaczęto uznawać je za obciachowe. Buty te podbijają większość wybiegów mody, jak również ulice miast. Nazwa daddyshoes oznacza “buty tatusia”, gdyż istnieje przekonanie, że właśnie takie obuwie nosili stereotypowi ojcowie. Ten rodzaj butów charakteryzuje się masywną podeszwą, sportowym charakterem, a czasem – kolorowymi, ozdobnymi wstawkami.
Balenciaga przywróciła dawną świetność tym butom, wypuszczając w 2017 r. model Triple S, który z miejsca stał  się fenomenem. Charakterystyczne podeszwy zostały znakiem rozpoznawczym fashionistek.

Z czym nosić uglyshoes?

Uglyshoes świetnie prezentują się w połączeniu z miękkimi dresowymi kompletami. Takim sposobem ubierania charakteryzowała się BritneySpears w latach 90. Podobnej stylizacji nie zaszkodziłby elegancki element, np. skórzana torebka. Innym pomysłem na outfit z wykorzystaniem dadsneakers jest skomponowanie ich z sportowo-eleganckim, oversize’owym garniturem o wyrazistej kolorystyce. Marynarkę można dodatkowo spiąć tekstylnym paskiem na wysokości pasa. Zwykły t-shirt i jeansoweshortyrównież wystarczają, aby w komplecie z daddyshoes całość nabrała modnego wyglądu. Wysokie buty okażą się również idealnym dopełnieniem w stylizacjach skate.

Jakie dadsneakers wybrać?

Na półkach sklepowych, a także w skatechopach online pojawiają się dziesiątki modeli dadneakers – jak więc znaleźć fason dla siebie? Ostatnimi czasy na popularności zyskują daddyshoes w kolorach pastelowych. Pasują idealnie do jeansowych części garderoby, jak i do zdobywających popularność miętowych czy lawendowych garniturów o krótkich nogawkach. Dodatkowym atutem takiej kolorystyki uglyshoes jest idealne podkreślenie opalenizny na nogach.
Jeżeli uwielbiasz zestawy minimalistyczne, o stonowanych barwach, to idealną propozycją dla ciebie są daddyshoes w jednym kolorze, posiadające ciekawy kształt. Najbardziej pożądanym kolorem tego typu uglyshoes jest kolor biały. Ciekawym pomysłem jest noszenie butów w tej stylistyce w połączeniu z długimi, sportowymi skarpetkami, naciągniętymi na spodnie.
jeśli jednak Twój styl opiera się na wielu kolorach, a ty sama uwielbiasz się wyróżniać, postaw na dadsneakersz kolorowymi panelami. Dobrze prezentują się te ze wstawkami z metalicznej skóry, jak i w zwierzęce printy. Im bardziej zmiksowane, tym lepiej!

Czy trend na daddyshoes zostanie z nami na dłużej?

Model Triple S od marki Balenciaga raczej na dobre zmienił kierunek myślenia o damskich butach. I, o dziwo, nie tylko sportowych. Kolejne sezony przynoszą coraz ciekawsze trendy związane z ciężką, masywną podeszwą, mniej lub bardziej nawiązujące do lat 90. Nie ma się co dziwić, że zdaniem wielu daddyshoes to pozycja obowiązkowa w szafie każdej kobiety.

źródło: pl.skate-europe.com – buty snowboardowe dc