MiastoStoleczne.pl

Straciłeś pracę przez pandemię? Spróbuj swoich sił w kelnerstwie!

Pandemia koronawirusa wywołała spowolnienie w gospodarce. Wiele osób straciło swoją dotychczasową pracę i do dziś nie może odnaleźć się na rynku. Powolne odmrażanie gospodarki daje jednak nadzieję. Pojawia się coraz więcej ofert pracy. Jeśli szukasz nowego, nawet przejściowego zajęcia, pomyśl o kelnerstwie. . Wiele osób chce podjąć pracę np. kelnera, jednak potrzebne są do tego odpowiednie kwalifikacje.

Czego uczą na kursach?

Kurs pozwala w sposób profesjonalny przygotować się do obowiązków w nowym zawodzie. Dowiesz się, jak wygląda profesjonalna obsługa gości od ich wejścia aż do opuszczenia lokalu. Ważny aspekt to poznanie zasad kelnerstwa, w tym rodzajów poszczególnych serwisów. Nie mniejsze znaczenie mają kwestie psychologiczne, które pozwolą Ci zabłysnąć w oczach klienta, a to przełoży się na wyższe napiwki.

Na czym warto się skoncentrować?

Każdy nowy kelner powinien skupić się na kilku zadaniach, które pozwolą mu szybko odnaleźć się w nowym środowisku pracy. Są to np.: poznanie personelu restauracji, poznanie rozkładu pomieszczeń w restauracji. Ważne są również przepisy bhp, czyli jak się zachować np. podczas pożaru. Kluczowe jest zapoznanie się z charakterem miejsca, dokładne zaznajomienie z kartą dań i win, poznanie receptury poszczególnych przepisów. , czyli jakie dania serwuje, czy są to potrawy np. w chińskim stylu, japońskim, skandynawskim czy włoskim.

Profesjonalny kurs kelnerski będzie cenną lekcją wiedzy, w jaki sposób efektywnie poruszać się po sali pełnej gości i jak komunikować się z pracownikami kuchni, by nie doszło do pomyłek, które mogą odbić się na wizerunku lokalu. W dzisiejszych realiach ma to szczególnie istotne znaczenie – jedna opinia w mediach społecznościowych może wpłynąć na stratę lub pozyskanie kolejnych klientów. Kurs kelnerski powinien więc uczyć także radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z kelnerstwem, pomyśl również o nauce języków obcych. Komunikatywny poziom języka angielskiego to absolutne minimum. Warto zainwestować w poznanie podstawowych zwrotów w języku niemieckim, francuskim czy włoskim – nauczenie się słownictwa i wyrażeń związanych z kuchnią i kulinariami nie powinno dla nikogo stanowić większego problemu.

Kurs kelnerski – sposób na zdobycie nowej pracy

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele branż, część lokali musiała ogłosić bankructwo. Powoli wszystko zaczyna wracać do normy. Lokale gastronomiczne zachęcają gości do korzystania z ich oferty. Jeśli straciłeś pracę z powodu lockdownu, kurs kelnerski może być pierwszym krokiem do poradzenia sobie w nowej rzeczywistości. Oprócz nauki konkretnego zawodu ułatwi Ci on rozwinięcie wielu innych umiejętności, które zaowocują, kiedy podejmiesz decyzję o poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

źródło: msbis.com – szkolenia barmańskie

You might also like