MiastoStoleczne.pl

Kontenery – sposób na skuteczne i bezpieczne magazynowanie odpadów

Remont mieszkania, domu nie powinien kojarzyć się jedynie z wyborem farb na ściany. W trakcie tego typu prac powstaje bardzo duże gruzu, zbiera się sporo odpadów, które gdzieś trzeba magazynować. Do tego celu najlepiej użyć specjalnych kontenerów znajdujących się w ofercie niejednej firmy, która, poza dostawą zasobnika, zapewnia wywóz zgromadzonych w nim odpadów.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kontener na odpady?

Kontener kontenerowi  równy nie jest. W trakcie remontu powstaje różna ilość gruzu, dlatego nie zawsze pojawia się potrzeba wypożyczenia kontenera o tej samej pojemności. Należy pamiętać, że wielkość pojemnika na odpady ma wpływ na cenę usługi. Wynajmując za duży kontener stracimy pieniądze na dzierżawie. Dlatego, przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu kontenera, najlepiej określić ilość gruzu, jaka powstanie w trakcie prac remontowo-budowlanych. Należy również uważać, aby nie wybrać zbyt małego zbiornika, ponieważ w takiej sytuacji konieczne będzie zwiększenie częstotliwości wywozu zgromadzonych odpadów, co może spowolnić przebieg prac. Zbyt mały kontener jest nieopłacalny również z uwagi na koszty transportu.

Trzeba się również zastanowić, czy lepszy będzie kontener zamknięty czy odkryty. W tym przypadku ważne jest określenie rodzaju odpadów. Kontenery bez pokrywy są dobrym pomysłem, gdy planuje się wywóz gruzu, ziemi, betonu, odpadów budowlanych. Kontenery z pokrywą polecane są wówczas, gdy mają pomieścić materiały, które np. mogą być rozwiane przez wiatr. Poza tym, zakryte kontenery gwarantują ochronę przed podrzucaniem śmieci przez postronne osoby, co zdarza się, jeśli kontener ustawiony jest w miejscu ogólnie dostępnym, np. przy ulicy.

Pojemność kontenerów

Jak już wspomniano, kontenery na odpady dzieli się w zależności od ich pojemności. Klienci indywidualni, którzy robią porządki w piwnicy, na strychu, planują niewielki remont zamawiają z reguły kontenery elastyczne typu big-bag, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Są one produkowane ze specjalnego materiału z mocnych włókien nylonowych. Niewielkie kontenery big-bag mające pojemność 1m3 i utrzymują ciężar do 1,5 tony. Mają one szerokie zastosowanie w składowaniu różnorodnych materiałów sypkich i pylistych. Big-bagi stanowią doskonałe opakowanie do wielu produktów rolnych. Poza tym, big bag może posiadać jedne, dwa lub cztery uchwyty nośne.

Zdecydowanie wytrzymalsze są kontenery wykonane ze stali, które mogą mieć pojemność 3 m3 (3,5m x 1,5m x 0,6m), i które można przewozić mniejszymi samochodami ciężarowymi. Trochę większe pojazdy są potrzebne są do kontenerów o pojemności 4 m3 (3,5m x 1,5m x 0,8m), które wyposażone są w ułatwiające załadunek burty. Przy remontach i pracach rozbiórkowych sprawdzają się kontenery 7m3 (3,5m x 1,5m x 1,5m), które przewożone są z pomocą pojazdu HDS. Nadają się do gromadzenia odpadów poremontowe, materiałów izolacyjnych, odpadów zielonych (trawa, liście, gałęzie, itp.), odpadów wielkogabarytowych. Często korzystają z nich osoby przeprowadzające drobne prace remontowe i porządkowe.

Należy podkreślić, że przed zdecydowaniem się na większy kontener należy pomyśleć o miejscu, na którym taki zasobnik stanie. Powinien on znaleźć się na terenie o równej nawierzchni, a dojazd do niego nie może być utrudniony. Duże kontenery o pojemności 17 m3 (6,5m x 2,30m x 1m) polecane są na odpady pobudowlane na większych budowach. Kontenery mające pojemność 36 m3 (6,5m x 2,3m x 2,5m) posiadają burty, które pozwalają na maksymalne wypełnienia zbiornika gruzem i śmieciami. Tak samo, jak w przypadku kontenerów o mniejszej pojemności, również ten największy musi być ustawiony w sposób umożliwiający swobodny wywóz odpadów.

Zaufaj specjaliście

Na rynku bez trudu znaleźć można firmy zajmujące się wynajmem kontenerów i wywozem odpadów. Działają w każdym dużym mieście. Pracujący w nich specjaliści są w stanie poradzić, który kontener będzie najlepszy do szkła, odpadów z tworzyw sztucznych, odpadów pobudowlanych, nieczystości stałych, gruzu, liści, trawy, gałęzi, ziemi czy drzewa. Swoje usługi proponują klientom indywidualnym, firmom i instytucjom.

Żródło: http://avio-star.pl

You might also like