MiastoStoleczne.pl

18-ste urodziny w plenerze, czyli huczna impreza pod namiotem

Osiemnaste urodziny to chyba najważniejszy dzień w życiu każdego nastolatka. Symboliczne wkroczenie w dorosły świat wymaga więc specjalnej oprawy. Na ogół przyjęcia z okazji osiemnastych urodzin organizuje się w różnego rodzaju lokalach, takich jak bary, klubokawiarnie czy sale okolicznościowe. Bardziej oryginalnym pomysłem może okazać się przyjęcie pod namiotem. Namioty imprezowe posiadają wiele zalet, które postaramy się przybliżyć w poniższym artykule.

Oryginalne miejsce na imprezę

Namioty okolicznościowe to ciekawa alternatywa przy organizacji osiemnastych urodzin. Dają one nieograniczone możliwości aranżacji i pozwalają wyróżnić się na tle rówieśników. Decydując się na namiot imprezowy, możemy dopasować motyw przyjęcia do własnych potrzeb, dowolnie zmieniać wielkość parkietu czy położenie stołów i oświetlenia oraz tworzyć dekoracje swoich marzeń. Urodziny wyprawione w takim stylu z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich gości, a być może będą również inspiracją do organizacji innych wydarzeń.

Duża przestrzeń do zabawy

Główną zaleta zabawy pod namiotem imprezowym jest spora przestrzeń, która możną dowolnie zagospodarować. Wielkość namiotu możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, jak również do ilości zaproszonych osób. Nawet jeśli źle oszacowaliśmy jego pożądaną wielkość, zawsze możemy zwinąć ściany i przenieść część wyposażenia na zewnątrz, tworząc w ten sposób dodatkową przestrzeń.  W przeciwieństwie do ciasnego lokalu w piwnicy budynku, w przypadku organizacji imprezy tego rodzaju imprezy mamy więc możliwość rozstawienia krzeseł i stolików również poza namiotem. W razie zmiennych warunków atmosferycznych catering, nagłośnienie, meble czy dekoracje mogą być błyskawicznie przeniesione z powrotem pod dach pawilonu.

Dużą zaletą imprez urodzinowych pod namiotem jest również swoboda przy wyborze lokalizacji. Wyłącznie od nas zależy bowiem, czy przyjęcie będzie się odbywało nad morzem, jeziorem, czy też na przykład w górach. Namiot okolicznościowe mają mobilną i lekką, a zarazem trwałą konstrukcję, dlatego możemy w każdej chwili przenieść je w dowolne miejsce.

Swoboda

Organizacja przyjęcia z okazji osiemnastych urodzin pod namiotem daje dużo swobody przy doborze atrakcji i skłania do aktywnego spędzania czasu. W przeciwieństwie do imprezy w zamkniętym lokalu, w tym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpalenia grilla, przeprowadzenia gier integracyjnych czy pokazu sztucznych ogni. Warto podkreślić, że namiot pozwoli na pełną dowolność w kwestii wystroju, atrakcji czy menu. Ograniczeniem będzie wyłącznie budżet i nasza wyobraźnia.

Dostosowanie do warunków

W namiotach imprezowych istnieje możliwość instalacji ogrzewania, dlatego nawet nocą goście będą mieć zapewniony pełny komfort. Przy porywistym wietrze lub w razie opadów deszczu wystarczy opuścić boczne ściany. Ponadto poszycie tego rodzaju namiotów jest całkowicie odporne na działanie promieni słonecznych i wodoszczelne. Specjalne fartuchy odprowadzają wodę na zewnątrz, przez co zapobiegają dostawaniu się jej do wnętrza pawilonu. Natomiast dwustronnie lakierowana powłoka sprawia, że cała konstrukcja jest odporna na działanie wysokiej temperatury. W związku z tym nawet w najbardziej upalne dni, przyjęcie urodzinowe będzie odbywało się w optymalnych warunkach. W razie potrzeby możliwa jest również instalacja klimatyzacji.

Organizacja osiemnastki pod namiotem jest nie tylko niesztampowym, ciekawym pomysłem na uczczenie tego wyjątkowego dnia w życiu każdego nastolatka, ale przede wszystkim rozwiązaniem bardzo praktycznym. Pawilon okolicznościowy daje bowiem dużą swobodę przy wyborze dekoracji, oświetlenia, cateringu czy atrakcji. Pozwala zorganizować przyjęcie w dowolnym miejscu i bez względu na panujące aktualnie warunki atmosferyczne. Z pewnością będzie więc gwarancją udanej i niezapomnianej imprezy.

You might also like