5 najczęstszych źródeł brzydkiego zapachu w domu

Nieprzyjemne zapachy mogą pojawiać się nawet w bardzo zadbanych mieszkaniach. Skąd pochodzą brzydkie wonie i w jaki sposób można sobie z nimi radzić? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Zapachy w łazience

Utrzymanie miłego zapachu w łazience bywa trudne ze względu na ilość szkodliwych bakterii, które odpowiedzialne są za powstawanie zanieczyszczeń. Ponadto przestrzeń ta użytkowana jest na co dzień, więc należy zatroszczyć się o każdy detal. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zakupie silnych środków czyszczących, które doskonale poradzą sobie z usuwaniem brudu czy osadów z różnych powierzchni.

Podczas sprzątania łatwo pominąć trudno dostępne miejsca. To duży błąd, gdyż właśnie tam bardzo często znajdują się skupiska drobnoustrojów odpowiedzialnych za brzydki zapach. Jednak dokładne czyszczenie to nie wszystko. Warto również zaprosić do łazienki piękny aromat. W tym celu wystarczy sięgnąć po odświeżacz powietrza w sprayu i w razie potrzeby rozpylić substancję zapachową.

Kosz na śmieci

Niekiedy obowiązków domowych jest tak wiele, że dopiero przykry zapach z kosza, zmusza domowników do opróżnienia go. Warto więc kontrolować stan odpadów w śmietniku i regularnie je wynosić (najlepiej w worku pokrytym substancją zapachową). Pomocna będzie również segregacja śmieci. Zazwyczaj to odpady organiczne stanowią źródło nieprzyjemnych woni. Natomiast papier, metal czy szkło można wyrzucać rzadziej. Dobrą praktyką będzie również skorzystanie z odświeżacza powietrza w sprayu.

Zapach z lodówki

Duża ilość jedzenia w lodówce sprawia, że niekiedy trudno zapanować nad aromatem wewnątrz. Po pewnym czasie gromadzenia produktów mogą pojawić się przykre wonie. Może to świadczyć o tym, że jedzenie znajduje się tam zbyt długo lub urządzenie nie działa prawidłowo. W pierwszym przypadku należy pozbyć się źródła zapachu, a następnie rozsypać wewnątrz niewielką ilość ziaren kawy, które świetnie chłoną przykre wonie. Jeśli lodówka uległa uszkodzeniu konieczna będzie naprawa lub wymiana sprzętu.

Przygotowywanie potraw

Przykre zapachy można poczuć także podczas przygotowywania potraw. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby przypalić składniki. W takiej sytuacji brzydka woń może utrzymać się nawet długi czas po sprzątaniu. Aby pozbyć się jej, warto skorzystać z okapu i przewietrzyć kuchnię. Dobrze jest również umieścić w pomieszczeniu odświeżacz powietrza w patyczkach, który stanowi miłą dla oka, a przede wszystkim pachnącą dekorację.

Dym tytoniowy

Nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego codziennie pojawia się w mieszkaniach, w których przebywają palacze. Warto jednak pamiętać, że intensywność wspomnianego odświeżacza powietrza w patyczkach można kontrolować poprzez dodawanie kolejnych elementów do buteleczki z substancją. Ponadto produkty te dostępne są w wielu wariantach zapachowych. Wystarczy sięgnąć po propozycję renomowanej marki i wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do osobistych potrzeb. Najwygodniej dokonać zakupu w sklepie internetowym.