MiastoStoleczne.pl

5 porad dotyczących sprzątania od profesjonalnej firmy sprzątającej

Czy wydaje ci się czasem, że domowe porządki nie mają końca? A może szukasz sposobu na to, jak utrzymać porządek w mieszkaniu na dłużej? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś “tak”, sprawdź, jakie porady przygotowała dla ciebie profesjonalna firma sprzątająca z Warszawy. Dzięki tym 5 prostym trikom w końcu poczujesz, że twoja przestrzeń jest czysta i zadbana.

1. Zasada 2 minut

Jeśli masz to zrobienia coś, co zajmie ci mniej niż 2 minuty, rób to od razu. Dzięki temu, nie będziesz odkładać na później takich rzeczy, jak umycie ulubionego kubka, czy schowanie płaszcza do szafy powrocie do domu. Odniesienie rzeczy do prania, złożenie wysuszonego ręcznika kąpielowego, odkurzenie okruszków po śniadaniu – to proste i szybkie czynności, których nie warto odkładać na później nawet jeśli jesteś w trakcie robienia czegoś innego.

2. Sprzątaj pomieszczenia

Gruntowne porządki lepiej wykonywać od a do z w każdym z pokoi po kolei. Dzięki temu szybciej zobaczysz efekty swojej pracy i nie będziesz mieć chaosu w całym mieszkaniu.

3. Używaj odpowiednich środków czyszczących

Codzienne porządki ułatwia użycie odpowiedniej chemii do sprzątania. Dobry płyn do kurzu będzie mieć działanie antystatyczne, więc wyczyszczona powierzchnia nie będzie przyciągać brudu. Szczególną uwagę zwracaj na to, czym czyścisz armaturę łazienkową. Wybierz płyn, który zwalcza kamień i osad z mydła. Wiele środków do mycia kabin prysznicowych tworzy na ich powierzchni film, który zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. Dzięki temu utrzymasz porządek na dłużej.

4. Wieczorna rutyna

Przeznacz 15-30 minut (w zależności od wielkości mieszkania) dziennie na wykonanie podstawowych czynności:

– umycie lustra wraz z umywalką w łazience oraz aplikacja środka do toalety (stosowany na bieżąco nie wymaga szorowania)

– posprzątanie blatów w kuchni

– schowanie ubrań do szafy

– sprzątnięcie dziecięcych zabawek w jedno miejsce (kup kosz lub skrzynię na zabawki, do której wrzucisz wszystko to, co znajdziesz, a czego dzieci nie sprzątnęły)

Dzięki temu wstaniesz do względnie czystego domu i nie będziesz musiała zaczynać dnia od porządków.

5. Zaangażuj domowników

Jeśli każdy w domu zacznie dbać o porządek wokół siebie, mniej będzie na twojej głowie. Ustal z domownikami, by każdy przestrzegał kilku prostych zasad:

– wkładanie naczyń do zmywarki

– odnoszenie ubrań do kosza na pranie

– sprzątanie po samodzielnym przygotowaniu posiłku

– ścielenie własnego łóżka

Jeśli masz w zwyczaju sprzątać gruntownie konkretnego dnia, zaangażuj w to także innych. Wspólnymi siłami sprzątniecie szybciej i wszyscy będą mieć wolne. Poza tym dzięki temu każdy będzie starał się utrzymywać wokół siebie porządek, by do roboty było jak najmniej.

Nawet w dużym domu można utrzymać przyjemną dla oka czystość. W uporządkowanej przestrzeni nie tylko przyjemniej, ale też bardziej efektywnie można odpocząć. Dom, w którym jest czysto to po prostu przytulne i ładne wnętrze.

You might also like