MiastoStoleczne.pl

Dlaczego warto postawić na gaz propan do ogrzewania domu

Szukając optymalnego i najlepszego dla nas sposobu ogrzewania domu,   zwracamy uwagę na inne zalety. Dla jednych ważna jest ekologia, dla innych ekonomia, a jeszcze inni cenią sobie wygodę i bezobsługowość, czystość i brak potrzeby przechowywania opału w kotłowni. Z pewnością istnieje wiele metod i form ogrzewania domu, które mogą poszczycić się jedną lub dwiema z tych cech. Jednak jest również taki opał, który łączy w sobie wszystkie te zalety – jest nim właśnie gaz propan.

Zalety gazu propan

Gaz propan to paliwo, które wykorzystywane do ogrzewania domu niesie za sobą wiele korzyści. Świadczy o tym chociażby stale rosnąca liczba gospodarstw domowych, które zdecydowały się właśnie na tę formę ogrzewania. Jest to metoda nie tylko najbardziej ekologiczna i ekonomiczna, ale również najwygodniejsza i najbardziej estetyczna, jeśli chodzi o przechowywanie opału. Nie bez znaczenia pozostaje również ogromna wielofunkcyjność gazu propan w domu. Wykonanie instalacji na gaz propan w celu zasilania centralnego ogrzewania może zostać z powodzeniem rozszerzone, a gaz wykorzystywany do zasilania kuchenki gazowej czy ogrzewacza wody użytkowej.

Ekonomia ogrzewania gazem propan

Przy rosnących kosztach żywności, utrzymania samochodu czy domu, wciąż staramy się znaleźć dodatkowe oszczędności. Używanie żarówek energooszczędnych to krok ku oszczędności, który poczynił już niemal każdy. Najczęściej chcąc nieco zaoszczędzić na ogrzewaniu decydujemy się przykręcić termostat na kaloryferach na niższą wartość i po domu chodzić w grubych swetrach. Jednak jest także inny sposób na to, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wyposażenie domu w instalację zasilaną gazem propan jest właśnie jednym z najlepszych sposobów na oszczędność.

Choć początkowy koszt wykonania całej instalacji może się wydawać spory, to jednak jeśli zostanie on porównany i zestawiony z kosztami zmiany formy ogrzewania na inną, to gaz propan wypada niezwykle korzystnie. Oprócz tego liczne programy rządowe gwarantują częściowy zwrot kosztów w związku z przejściem na ekologiczną formę ogrzewania. Ponadto  warto pamiętać, że dodatkowych kosztów nie generuje potrzeba zmiany kaloryferów, gdyż kocioł gazowy może zostać podłączony pod istniejącą instalację. A i ceny gazu propan również zachęcają do wybrania tej metody ogrzewania domu.

Gaz propan jako ekologiczny opał

Gaz propan to również bardzo ekologiczna metoda ogrzewania domu. Wykorzystanie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych w znaczący sposób przyczynia się do zmniejszenia wydzielania do atmosfery ciężkich węglowodorów aromatycznych. W drodze spalania gazu propan, jako jego substancje uboczne, czyli potocznie mówiąc spaliny, otrzymujemy czystą wodą, parę wodną oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla. Woda zostaje odprowadzona do odpływu kanalizacji a nieszkodliwe substancje w postaci pary wodnej i dwutlenku węgla uwalniane są do atmosfery. Osoby zaniepokojone faktem wydzielania się dwutlenku węgla uspokajamy, iż jego ilość jest nieporównywalnie mniejsza, niż na przykład przy spalaniu węgla kamiennego czy ekogroszku.

Wygoda z gazem propan

Instalacja na gaz propan w domu to także niebywała wygoda. Kotły kondensacyjne zasilane gazem propan są wysoce bezobsługowe. Wystarczy ustawić na nich odpowiednie parametry temperatury i pozostawić je, by mogły wykonywać swoją pracę. Nie wymagają doglądania, sprawdzania czy poprawiania ustawień. Dodatkowo nie trzeba martwić się o uzupełnianie opału, ponieważ jest on samoczynnie pobierany ze zbiornika na gaz zlokalizowanego na terenie posesji. Wyeliminowane zostaje również kłopotliwe i często męczące rozpalanie w piecu. Wszystkie te elementy pozwalają zaoszczędzić niesamowicie dużo czasu. Oprócz tego kotłownia może pozostać czysta, a także nie ma potrzeby przechowywania opału w okolicy pieca. Opał, czyli gaz propan, zostaje doprowadzony rurkami ze zbiornika zlokalizowanego poza domem. Gaz jest również bardzo czysty w porównaniu z węglem kamiennym czy ekogroszkiem.

Źródło: http://lpgdirect.pl

You might also like