MiastoStoleczne.pl

Jak przygotować się do montażu fontanny ogrodowej?

Odgłos wody jest jednym z najbardziej relaksujących dźwięków. Czy nie warto byłoby korzystać z niego podczas chwili dla siebie w ogrodzie? Fontanna to doskonały sposób na urozmaicenie aranżacji ogrodu, a także stworzenie miejsca na relaks i wyciszenie się. Nie bez powodu fontanny cieszą tak dużą popularnością. Ich utrzymanie wcale nie musi być drogie, a obecne możliwości pozwalają na postawienie fontanny niemal w każdym ogrodzie – bez względu na jego wielkość i ukształtowanie!

Wybierz odpowiednie miejsce na fontannę w swoim ogrodzie.

Pierwszym kokiem, jaki należy poczynić, przygotowując się do montażu fontanny, jest wybór odpowiedniego miejsca. W tym wypadku wybór powinien zależeć od wielkości ogrodu oraz jego ukształtowania. Jeśli przestrzeni jest dużo, a podłoże stanowi równą płaszczyznę, wówczas można zdecydować się na kilka rozwiązań. Jednym z nich jest duża fontanna stanowiąca centrum ogrodu. Dużą zaletą jest wówczas możliwość chodzenia po wodzie. W przypadku, gdy ogród ma dużą, lecz różnorodną powierzchnię, można zdecydować się na fontannę średniej wielkości, która nie zajmie dominującej części ogrodu, a jedynie jedną z jego stref. Dzięki temu można zaaranżować naturalną przestrzeń, idealną do relaksu.

Jednak to nie wszystko. Marzy Ci się fontanna ogrodowaProducenci dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwią wybór. W małym ogrodzie też znajdzie się miejsce na fontannę! Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, warto zastanowić się nad ścienną kaskadą wody, która nie zajmie wiele miejsca, a jednocześnie utrzyma niesamowity efekt ogrodu. Co więcej, wybierając miejsce na nowoczesne fontanny ogrodowe, warto zwrócić uwagę na odległość od drzew. Jeśli podstawa zbiornika będzie znajdowała się w ziemi, należy zadbać o to, aby korzenie drzew nie naruszyły konstrukcji.

Przygotowanie podłoża pod fontannę, projekt i dobór materiałów

Kiedy miejsce jest już wybrane, kolejnym etapem jest przygotowanie podłoża. Jednak aby to zrobić, niezbędny jest projekt. Wówczas możemy określić wielkość fontanny i jej cechy charakterystyczne, jak położenie i wszelkie dodatki estetyczne. Niemniej podczas tworzenia projektu fontanny, należy zwrócić uwagę nie tylko na aranżację. Otóż tak jak w przypadku każdej konstrukcji, która ma być piękna, trwała i praktyczna, niezwykle istotny jest dobór sprawdzonych materiałów. Najlepiej więc postawić na rzetelnego producenta fontann ogrodowych.

Niezmiennie doskonałym materiałem budulcowym na fontannę jest kamień. Zapewnia on trwałą konstrukcję, ale przede wszystkim świetnie sprawdza się w utrzymaniu wody, tworząc swego rodzaju naturalny zbiornik. Takie konstrukcje spełniają swoje zadanie przez wiele lat, a odpowiednio zadbane, nawet po długim czasie nie tracą uroku! Obecnie nowoczesne fontanny ogrodowe są tworzone zarówno z tradycyjnego kamienia, jak również z ceramiki bądź metalu. Są to materiały odporne na korozję, dzięki czemu wybierając konstrukcję tego typu, możemy liczyć na doskonały efekt estetyczny i trwałość.

Przy wyborze materiału warto kierować się indywidualnymi potrzebami oraz jego wytrzymałością. Gdy dobierzemy odpowiedni surowiec, a projekt będzie gotowy, należy przejść do przygotowania podłoża. W zależności od tego, ile miejsca zajmie konstrukcja, niezbędne jest zadbanie o wyznaczony teren. Ważne, aby był wyrównany i ugładzony. W przypadku zbiorników, które wchodzą w powierzchnię ziemi, należy wykopać dół o odpowiedniej wielkości, tak aby umożliwić osadzenie zbiornika.

Każdy zasługuje na wyjątkowe miejsce do relaksu. Zaciszna przestrzeń ogrodu i odgłosy pluskającej wody to doskonała przestrzeń na wypoczynek. Zniweluj stres i codzienne napięcie w cudownie zaaranżowanym ogrodzie. Wybierz fontannę na miarę swoich potrzeb, aby cieszyć się chwilą dla siebie, gdy tylko zechcesz. Nie musisz podróżować daleko. Własny ogród to idealne miejsce, któremu wystarczy nadać niepowtarzalny klimat.

You might also like