MiastoStoleczne.pl

Najczęstsze awarie bram automatycznych

Brama automatyczna to bardzo wygodne rozwiązanie. Podjeżdżając pod taką bramę, nie trzeba tracić czasu na wysiadanie z samochodu i ręczne jej otwieranie, co jest szczególnie komfortowe przy złej pogodzie. Bramą można sterować zdalnie i otworzyć ją chwilę wcześniej, aby móc wjechać na podjazd od razu po przybyciu. Przy wszystkich swoich zaletach, bramy takie mogą jednak ulegać różnym awariom. Warto wiedzieć, czego najczęściej dotyczą takie usterki aby móc szybko je rozwiązywać.

Dlaczego brama się nie otwiera?

Jeśli brama nie reaguje na naciskanie odpowiedniego przycisku na pilocie, to można być pewnym, że jakiś jej element uległ awarii. Bez dokładnych oględzin trudno jest stwierdzić dokładną przyczynę takiej usterki. Do najczęściej spotykanych z nich należy:

  • Awaria siłownika. Siłownik odpowiada za automatyczne otwieranie bramy, jest zatem podstawowym elementem całego tego systemu. Może ulegać różnym awariom, i to właśnie jego usterki należą do najczęściej spotykanych przyczyn problemów z automatyką bram. Usterki siłownika same w sobie mogą być różne. W większości przypadków jedynie dobry serwis bram automatycznych w Warszawie będzie w stanie postawić stosowną diagnozę. Bez odpowiedniej wiedzy nie należy zabierać się za żadne naprawy, bowiem istnieje ryzyko jeszcze poważniejszego uszkodzenia siłownika.
  • Zbyt duże obciążenie lub przyblokowanie bramy. Jest to problem występujący szczególnie zimą, przy intensywnych opadach śniegu. Leżący na bramie śnieg może ważyć zbyt dużo dla systemu, który nie da rady jej otworzyć samodzielnie. Brama może być również przyblokowana przez zaspy śniegu leżące w kierunku, w którym powinna się ona otwierać. Jedynym rozwiązaniem jest tu regularne odśnieżanie.
  • Awaria pilota. Jeśli wszystkie elementy bramy działają sprawnie, to przyczyną problemów z otwieraniem może być pilot. Czasami wystarczy zwykła wymiana baterii, choć pilot sam w sobie również jest elementem, który może zepsuć się na wiele sposobów.

Jak unikać awarii bramy?

Podstawą jest tu regularne serwisowanie i utrzymywanie całego systemu w dobrym stanie technicznym. Warto znać profesjonalny serwis bram automatycznych w Warszawie i korzystać z jego usług nie tylko, kiedy dojdzie już do usterki. Regularne kontrolowanie i, w razie potrzeby, wymienianie zużytych części pozwoli na unikanie poważniejszych problemów.

Usterki bram automatycznych mogą nieść ze sobą poważne problemy. Warto wiedzieć również, w jaki sposób bezpiecznie otworzyć taką bramę ręcznie, aby mimo awarii móc wjechać na posesję. Po wystąpieniu awarii nie należy również próbować samodzielnego rozwiązywania problemu, bowiem w większości przypadków wiąże się to z dużym ryzykiem uszkodzenia bardziej delikatnych części. Wykwalifikowany specjalista jest zazwyczaj w stanie usunąć szybko praktycznie każdą usterkę.

You might also like