MiastoStoleczne.pl

Przedświąteczne porządki – jak się przygotować?

Święta zbliżają się coraz szybciej, a odłożenie wszystkich przygotowań na ostatnią chwilę na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Być może kupienie nowej choinki albo prezentów dla bliskich da się jeszcze zaplanować na późniejszy termin, ale w przypadku porządków całego mieszkania jest wiele rzeczy, której już teraz wymagają Twojej uwagi.

Dobierz odpowiednie narzędzia

Przed przystąpieniem do sprzątania należy dobrać odpowiednie narzędzia, które znacząco przyspieszą Twoją pracę.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wcześniejsze doświadczenia. Już na początku zmień to, co w dotychczasowych porządkach było powodem frustracji. Dotyczy to m.in. środków, które nie zdały egzaminu. Postaw na lepsze produkty, które uczynią sprzątanie bardziej efektywnym.

Środki czystości – profesjonalna chemia dla Twojego domu

Bród o wiele trudniej jest zmyć bez odpowiednich preparatów, które pomagają w jego całkowitym usunięciu. Profesjonalne środki czystości mogą pomóc Ci podczas sprzątania.

  • CIF Window & Multi Surface – jeden z lepszych preparatów, polecanych do użycia w przypadku zabrudzonych luster i okien. Płyn skutecznie sprawdza się podczas usuwania standardowego brudu, jak również dobrze radzi sobie z zabrudzeniami tłuszczowymi. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania go w myciu powierzchni stołu.
  • Diversey DIVODES FG – najlepsze rozwiązanie do odkażenia sprzętów domowych bądź mebli. Produkt ten jest używany często w zakładach kosmetycznych albo sklepach spożywczych. Szczególnie polecany podczas gruntownych porządków całego domu.
  • Sun Professional Dishwasher Liquid – profesjonalny detergent do mycia maszynowego. Jeżeli chcesz odświeżyć naczynia, trzymane na specjalną okazję, to wybór tego produktu jest dobrą opcją.

Najlepsze akcesoria sprzątające

Oprócz samych środków czystości warto zaopatrzyć się także w odpowiednie dla twojego mieszkania narzędzia, ułatwiające czyszczenie powierzchni.

  • Mop Vileda – idealnym rozwiązaniem do umycia posadzek są mopy, produkowane przez firmę Vielda. Odpowiedni rodzaj mopa sprawdza się idealnie w przypadku każdego rodzaju posadzek. Używając ich, nie trzeba dłużej męczyć się z niekiedy naprawdę agresywnymi środkami czystości, gdyż końcówki mopów, wykonane z mikrowłókien idealnie sprawdzają się przy usuwaniu nawet najtrudniejszych zabrudzeń.
  • Gąbki PUR ACTIVE – uniwersalnie zaprojektowane, służące do czyszczenia wszystkich powierzchni. Ich kształt zapewnia sprawny, ergonomiczny chwyt. Można pochwalić je również za sporą powierzchnię myjącą.
  • Ścierki BREAZY – Szczególnie polecane do mycia kuchni i łazienek. Ścierki usuwają do 96% bakterii.

Porządki przedświąteczne mogą być niekiedy stresujące, jednakże odpowiednio planując działania i dysponując profesjonalnymi środkami czyszczącymi, cały proces przebiega sprawnie i szybko.

You might also like