Stara Ochota – dobre miejsce do życia!

Oceniając lokalizację mieszkania, właściwie każda osoba ma inne oczekiwania. Styl życia singla różni się przecież od rodziny z małym dzieckiem, a oczekiwania ludzi młodych od tego, czego pragną starsi. Do tego dochodzą oczywiście rozmaite preferencje indywidualne – niektórzy potrzebują bliskości terenów sportowych, a inni łatwego dostępu do kultury. Zwykle trudno w jednym miejscu znaleźć wszystko to, co sprawia, że dane miejsce jest naprawdę dobre do życia. Jest jednak taka warszawska dzielnica, która łączy w sobie to, co najlepsze, dzięki czemu każdy poczuje się w niej jak w domu! To Stara Ochota, najlepsze miejsce do życia w stolicy. Co sprawia, że właśnie w tej części Warszawy mieszka się tak wygodnie?

Wszędzie blisko i w centrum, ale wśród zieleni

Stara Ochota to dzielnica, która łączy w sobie cechy, które często uchodzą za przeciwstawne, jak duża ilość zieleni i centralne położenie. A wszystko dzięki doskonale zachowanemu przedwojennemu układowi urbanistycznemu. Regularne kwartały z sercem w postaci Placu Narutowicza uwzględniają dużo przestrzeni na miejską zieleń – skwery, aleje drzew, parki i zielone podwórka. Do tego blisko znajdują się duże tereny zielone, które otaczają dzielnicę z kilku stron – Pole Mokotowskie, Park Zachodni oraz Filtry. Blisko też do Parku Szczęśliwickiego z jego atrakcjami sportowymi, jak choćby stokiem narciarskim. W odróżnieniu od wielu innych dzielnic, nigdzie nie musisz się przemieszczać, żeby pospacerować z psem, oddawać się sportowym pasjom czy zabrać dziecko na ogromny plac zabaw.

Jednak ogromne ilości zieleni wcale nie zmieniają tego, że Stara Ochota jest jedną z najbardziej centralnych dzielnic Warszawy, doskonale skomunikowaną z centrum miasta. W odległości krótkiego spaceru lub błyskawicznego przejazdu tramwajem mamy możliwość zarówno dostać się do centrum, kontynuować podróż jedną z dwóch linii metra, czy przesiąść się do pociągu i wyruszyć w Polskę (dworzec Warszawa Ochota znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy, Warszawa Centralna oraz Zachodnia są w odległości, którą pokonamy w 10-12 minut). Co ważne, świetna komunikacja publiczna w przypadku tej dzielnicy opiera się głównie na liniach tramwajowych – które nigdy nie stoją w korkach. Dojazd do pracy czy do szkoły jest dzięki temu szybki i wygodny. Również dalsze podróże samochodem są niezwykle wygodne – wystarczy wjechać na Aleje Jerozolimskie i niemal od razu znajdziemy się na S2, S8 czy DK7.

Niezrównana lokalizacja do cieszenia się życiem

Także jeśli chodzi o wszystko to, co sprawia, że życie nabiera smaku, Stara Ochota nie ma konkurencji. W dzielnicy znajdziemy multum uroczych kawiarni, świetnych knajp i wyrafinowanych restauracji, z prawdziwymi zagłębiami przy Placu Narutowicza czy wzdłuż Grójeckiej. Po sąsiedzku będziemy mieli też na Nocny Market, jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie w ciepłej połowie roku – ale na tyle żeby jego gwar dotarł do naszego mieszkania na Ochocie. Blisko będziemy mieli też na zakupy – w Hali Kopińskiej znajdziemy zdrową żywność, a Blue City i bliskość Złotych Tarasów oraz handlowych ulic Centrum pozwalają na prawdziwe zanurzenie się w atmosferze zakupów. Do tego Stara Ochota ma wspaniałą ofertę kulturalną – Och Teatr, Teatr Ochoty czy Teatr Hybrydy, bliskość kin oraz Biblioteki Narodowej sprawiają, że dzielnica tętni życiem kulturalnym. Nigdy nie będziesz się tu nudzić.