Czym kierować się przy wyborze tortu urodzinowego dla dziecka?

Urodzinowy tort dla dziecka powinien atrakcyjnie wyglądać i musi też charakteryzować się doskonałym smakiem. W takim wypadku warto zrezygnować z ciężkich kremów na rzecz lekkiej i kolorowej masy. Ozdoby mogą być wykonane z czekolady, opłatka lub lukru. A co jeszcze powinno się znaleźć w torcie urodzinowym dla dziecka, aby spełniał oczekiwania najmłodszych gości?

Tort urodzinowy dla dziecka – jak wybrać idealny smak?

Tort urodzinowy dla dziecka powinien być zrobiony z naturalnych składników i nie może być za ciężki. Lekkie wypieki zwykle wykonuje się z kremu śmietankowego oraz puszystego, jasnego biszkoptu. Powszechnie stosowanym składnikiem jest również kolorowa galaretka, która może znajdować się w kremie lub stanowić efektowną dekorację. Najpopularniejsze smaki tortów dla dzieci to:

• śmietankowy
  • śmietankowo-czekoladowy
  • czekoladowo-malinowy
  • snickers lub oreo

Wybierając smak, trzeba zwrócić uwagę na preferencje dziecka oraz poziom słodkości danego wypieku. Najsłodsze są torty czekoladowe, snickers i oreo, a jeśli dziecko lubi lekko kwaśny smak, to na pewno ucieszy się z tortu malinowego. Natomiast krem śmietankowy jest bardzo uniwersalny i można go połączyć ze świeżymi owocami, dżemem lub frużeliną o dowolnie wybranym smaku.

Jak udekorować urodzinowy tort dla dziecka?

Dzieci uwielbiają torty, które wyglądem nawiązują do ich ulubionych bajek, gier i zainteresowań. Dlatego idealny wypiek powinien być odpowiednio udekorowany. Do tego celu używa się głównie kolorowych opłatków z nadrukiem, figurek uformowanych z czekolady lub masy cukrowej oraz różnego rodzaju posypek, orzechów i wiórków. Ciekawą alternatywą są także torty trójwymiarowe, które kształtem mogą przypominać piłkę, księżniczkę, samochodzik lub zamek. Podczas przyjęcia tort stanowi jedną z największych atrakcji, dlatego warto go udekorować dodatkami, po które dzieci będą chętnie sięgać. Owoce, czekoladki, cake pops i lizaki bezowe to propozycje, które na pewno zachwycą urodzinowych gości.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając tort urodzinowy dla dziecka?

Smaki tortów dla dzieci zwykle są tak dobrane, aby wypiek nie zawierał za dużo cukru i nie zaszkodził najmłodszym. Jednak zamawiając tort, warto też zwrócić uwagę na poszczególne składniki. Niektóre owoce, orzechy lub inne dodatki mogą wywołać reakcję alergiczną. Dlatego rodzice powinni sprawdzić, czy wśród uczestników przyjęcia urodzinowego nie ma osoby uczulonej na wybrane produkty spożywcze. Ponadto tort dla dzieci nie może zawierać alkoholu i kawy, które często dodaje się do wypieków dla dorosłych.

Urodzinowe torty dla dzieci wyglądają bardzo efektownie, a do ich zrobienia wykorzystuje się tylko dobre i sprawdzone składniki. Zarówno kształt, jak i smak wypieku warto dostosować do oczekiwań solenizanta oraz jego gości. Tort nie powinien być za słodki, ale za to może zawierać wiele elementów i dodatków, po które dzieci będą chętnie sięgać podczas urodzinowej zabawy.