MiastoStoleczne.pl

Ile kosztuje współpraca z doradcą kredytowym?

Proces starania się o kredyt gotówkowy, hipoteczny, czy jakikolwiek inny może ciągnąć się przez wiele miesięcy. Na jego długość wpływa wiele czynników, o których wnioskujący często nie mają pojęcia. Jak z tym walczyć? Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Kim jest taka osoba? Ile kosztuje współpraca z nią? Dlaczego warto zdecydować się na jej pomoc? Przekonajmy się!

Doradca kredytowy – kim jest?

Wiele osób twierdzi, że doradca kredytowy to persona, która żeruje na naiwności swoich klientów, przy czym dobrze zarabia. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, gdyż jest to osoba, która pomaga wybrać kredyt dopasowany do naszych potrzeb. Co więcej, bierze ona na siebie wszelkie formalności, których wszyscy chcemy uniknąć. Poczynając od samego wypełnienia wniosku kredytowego, a kończąc na samym zawarciu umowy. Ponadto, doradca kredytowy pomoże nam wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową, fundusz emerytalny, czy też lokatę. Wedle ustawy osoba ta może pochwalić się zezwoleniem od  Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie swojej własnej działalności, widnieje w oficjalnym rejestrze doradców, a także opłaca ubezpieczenie OC oraz składkę członkowską.

Jakie osoby mogą skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Największą zaletą takich usług jest to, że nie spotkamy się tutaj z żadnymi ograniczeniami wiekowymi, czy też zewnętrznymi. W związku z tym bez względu na to, czy jesteśmy emerytem, studentem, rencistą, cudzoziemcem, przedsiębiorcą, czy też osobą, jaka zarabia w innej walucie, będziemy mogli skorzystać z usług doradcy kredytowego.

Ile kosztuje współpraca z doradcą kredytowym?

W przypadku, gdy będziemy potrzebowali tylko jednorazowej konsultacji, która będzie miała na celu rozwianie naszych wątpliwości odnośnie do zapisów w umowie kredytu, czy pożyczki najczęściej będzie ona bezpłatne. W niektórych wypadkach firmy zatrudniają nawet konsultantów online, którzy pracując na specjalnych chatach, pomagają swoim klientom. Najczęściej jednak praca doradcy kredytowego jest nieco dłuższa i nie płaci się za nią w gotówce. To bank dzieli się z tą osobą konkretną prowizją. Jak to wygląda w rzeczywistości, W przypadku, gdy doradca kredytowy pośredniczy w kredycie na kwotę 400 000 złotych, zarobi około 3000-4000 złotych.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Każda osoba jest inna, dlatego posiada odmienne oczekiwania, potrzeby oraz oczywiście predyspozycje finansowe. Każdy posiada też indywidualną zdolność kredytową. Bez odpowiednich umiejętności bank może odmówić nam kredytu, dlatego warto postawić na doświadczone osoby, które nam pomogą w tym procesie. Wieloletnie zobowiązanie finansowe to nie przelewki, dlatego każdy z nas powinien zwrócić się o pomoc do specjalisty.

You might also like