Właściwe zarządzanie flotą samochodową – kluczowy element każdego przedsiębiorstwa

Posiadanie w przedsiębiorstwie własnej floty samochodowej, jest w dzisiejszych czasach niezbędne dla jego właściwego i prężnego działania. Trudno sobie wyobrazić skuteczne świadczenie usług lub też dokonywanie dostaw towarów do klienta, przy braku sprawnej i rozwiniętej floty. Samo zarządzanie pojazdami i utrzymywanie ich w sposób, który zapewnia jak najlepsze wyniki ekonomiczne, nie jest już jednak takie proste. W jaki sposób dobrze zarządzać flotą, by przynosiła korzyści dla firmy

Naprawy mogą być kosztowne

Duże wydatki, które związane są z naprawami pojazdów, mogą być utrapieniem każdego właściciela samochodu. Kwestia ta dotyka zarówno nowe auta, jak i używane auta, które z uwagi na większe przebiegi i zużycie, mogą pojawiać się w warsztatach samochodowych znacznie częściej.

Najistotniejsze jest to, by naprawy wykonywać regularnie, podczas przeglądów aut w serwisie. Odkładanie takich spraw na później, może bowiem doprowadzić do powstania większych usterek, których usunięcie będzie niosło ze sobą zdecydowanie wyższe koszty.

W przypadku przedsiębiorstw, które posiadają własne floty pojazdów, powinno się dokonywać przeglądu stanu technicznego dwa lub trzy razy w roku. Jest to również uzależnione od ilości kilometrów, którą pokonuje samochód. Autoryzowany serwis Skoda zapewni fachowe wsparcie przy dokonaniu kompleksowego przeglądu samochodu. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować stan techniczny auta oraz stopień zużycia poszczególnych podzespołów. Dla przedsiębiorcy to cenna wskazówka, która pomoże w lepszym przewidywaniu kosztów eksploatacji.

Tańsze zamienniki, lepszym rozwiązaniem?

Oczywistym jest, że części samochodowe z czasem będą się zużywać. W przypadku dość dużej floty pojazdów, inwestowanie w te elementy, może być dość sporym obciążeniem dla firmowego budżetu. Być może lepiej sprawdzą się w takim razie tańsze zamienniki? Niestety z tego typu oszczędnościami należy uważać. Używane auta, często będą wymagały ingerencji w postaci wymiany poszczególnych podzespołów. Stosując zamienniki, musimy liczyć się z pewnym ryzykiem, związanym z gorszą jakością tych części. Wszystko to przekłada się również na ich szybsze zużycie. Oszczędność może być zatem iluzoryczna i w końcowym rozrachunku kwoty będą podobne. Decydując się na skorzystanie z usług fachowców, jak autoryzowany serwis Skoda, zyskujemy pewność, że zamontowane elementy będą oryginalne, a co za tym idzie, ich jakość i wytrzymałość będzie zdecydowanie wyższa. Pozwoli to na pokonanie większej ilości kilometrów, bez konieczności odwiedzania serwisu oraz co najważniejsze, zapewni bezpieczeństwo na drodze.

Bezpieczeństwo – dobre opony to podstawa

Nikogo nie trzeba przekonywać, że bezpieczeństwo zajmuje najważniejszą pozycję w ruchu samochodowym. Istotą bezpieczeństwa są dobre opony. Należy zwrócić więc na to szczególną uwagę, zarówno jeśli chodzi o używane auta, jak i wtedy, kiedy odwiedzamy salon Skody, by wybrać nowe auto z 2018 roku.

Opony niskiej jakości przekładają się na niewłaściwe zachowanie pojazdu na drodze. Może to doprowadzić do przedłużenia czasu dostawy lub realizacji usługi. Traci na tym przedsiębiorstwo, którego zyski spadają. Dodatkowo przekłada się to również na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Co można zyskać?

Zarządzenie flotą samochodową najlepiej jest powierzyć profesjonalnej firmie. Tego rodzaju obowiązki, może przejąć Autoryzowany Partner Serwisowy Skody. To dobre rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, ponieważ pozwala na większą optymalizację kosztów oraz odciążenie w części obowiązków firmowych.

Współpraca z autoryzowanym serwisem Skoda, jest w tym przypadku dopasowana na indywidualnych warunkach. Serwis bierze na siebie wszelkie formalności, co pozwala na znaczne usprawnienie zarządzania pojazdami w firmie.

Właściciel nie musi w takim przypadku martwić się o pojazdy zastępcze lub też ma możliwość uzyskania zbiorczej faktury, co przyspiesza proces dokonywania wszelkich opłat. Z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy to ważne elementy, które przyczyniają się do rozwoju firmy.

Źródło: https://www.auto-wimar.pl/pl/