Bielizna termoaktywna – najlepsza na wyjazd w góry!

Bielizna termoaktywna ma szereg właściwości, które sprawiają, że jest ona idealnym wyborem podczas wypadów w góry, również tych zimowych. Nie tylko zapewnia utrzymanie przez ciało komfortu termicznego, ale także dzięki sprawnemu systemowi odprowadzania wilgoci zapobiega wyziębianiu się organizmu. Jest polecana dla amatorów pieszych wycieczek po górskich szlakach, osób jeżdżących na nartach czy desce oraz sympatyków wszelkich innych sportów zimowych.

Odprowadzanie potu oraz ochrona przed wychłodzeniem organizmu

Intensywny wysiłek podczas podążania szlakiem lub np. jazdy na nartach, wiąże się oczywiście z przyspieszeniem pracy serca. Symptomem wzmożonego wysiłku organizmu jest pojawienie się potu. W warunkach zimowych jego nagromadzenie się może prowadzić niestety do wychłodzenia organizmu.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Dzięki temu, że jest ona wykonana ze specjalnej warstwy syntetycznego materiału, zapobiega gromadzeniu się potu na powierzchni skóry. Zamiast tego wilgoć jest na bieżąco odprowadzana do zewnętrznej warstwy tkaniny. Ma to szczególnie duże znaczenie zimą, ponieważ wilgotne ubranie zamiast chronić przed chłodem, jeszcze bardziej wzmaga jego odczuwanie. Dzięki założeniu jakościowej bielizny termoaktywnej problem ten zostaje praktycznie wyeliminowany. Nawet przy mroźnej aurze możemy cieszyć się z aktywnego wypoczynku. Bielizna termoaktywna skutecznie chroni nas przed chłodem, a w konsekwencji przed rozwojem infekcji i chorób.

Dobra wentylacja skóry

Kolejną zaletą stosowania bielizny termoaktywnej jest połączenie jej bardzo dobrych właściwości termoizolacyjnych z tym, że gwarantuje ona prawidłową wentylację skóry. Dzięki temu, że skóra oddycha, łatwiej jest pozbyć się nagromadzonej wilgoci i ciepła oraz zachować stałą, optymalną temperaturę ciała.

Swoboda ruchu i bezpieczeństwo

Sporty zimowe wymagają od nas zastosowania takiej odzieży, która z jednej strony chroni nas przed chłodem, z drugiej nie ogranicza swobody ruchów. Dzięki bieliźnie termoaktywnej, która jest niezwykle lekka i elastyczna, możliwe jest zachowanie mobilności, łatwości manewrowania ciałem oraz łatwiejszego utrzymywania równowagi. W efekcie łatwiej wystrzec się groźnych upadków czy kontuzji. Dodatkowo idealnie przylega ona do ciała oraz jest uszyta w taki sposób, aby wyeliminować powstawanie nieprzyjemnych otarć.

Redukcja przykrego zapachu

Tkanina, z jakiej wykonana jest bielizna termoaktywna, pomimo zdolności do przechwytywania dużej ilości potu, ma właściwości hamujące powstawanie przykrego zapachu. Niektóre modele mają także specjalną powłokę antybakteryjną, podnoszącą komfort i higienę noszenia bielizny. Warto pamiętać, że aby zachować właściwości bielizny termoaktywnej, należy prać ją w delikatnych środkach myjących, najlepiej takich, które są zalecane przez producenta.

Podsumowanie

Sekretem działania bielizny termoaktywnej jest jej zdolność do szybkiego odprowadzania wilgoci. Dodatkowo jest lekka oraz nie utrudnia wykonywania ruchów. Cechy te dają jej użytkownikom zwiększone poczucie komfortu oraz ochronę przed zimnem. Bielizna termoaktywna powinna być, zatem obowiązkowym elementem ubioru każdej osoby, która wybiera się zimą na narty lub pragnie pieszo przemierzać górskie szlaki.

Inspirowane: wphmilitaria.pl – umundurowanie wojskowe