Jak urządzić wnętrze, wykorzystując płytki z kamienia naturalnego

Podczas projektowania wnętrz, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami dostępnymi na rynku. Niezwykle modne jest obecnie wykorzystywanie kamieni naturalnych przy urządzaniu wnętrz. Ściany czy podłogi wykonane z tego surowca prezentują się niezwykle szykownie, elegancko oraz stanowią ponadczasowy element wystroju wnętrza. Indywidualnie materiał ten łączy się z innymi naturalnymi surowcami, jak drewno, ceramika czy beton.

Jaki kamień wybrać?

Na rynku dostępne są rożne rodzaje kamienia naturalnego. Kiedy dobieramy go danego pomieszczenia, skupmy się na wielkości oraz na funkcji, jaką ma ono spełniać. Dla przykładu, salon to idealne miejsce, aby płytki z kamienia naturalnego były położone na całej ścianie. Będzie to idealne tło dla telewizora czy rodzinnych zdjęć. W tym wypadku idealnie sprawdzi się marmur, który charakteryzuje się subtelnym użyleniem.

A co z mniejszymi pomieszczeniami?

Kiedy dysponujemy niewielką powierzchnią wcale nie musimy rezygnować z kamiennych płytek. W takim wypadku z powodzeniem możemy zdecydować się na mozaikę z kamiennych płytek. Dzięki temu możemy zrealizować nasz indywidualny projekt, który będzie spełnieniem marzeń. Warto również pamiętać o dekoracyjnych walorach kamienia. W niewielkich pomieszczeniach zależy nam przede wszystkim na funkcjonalności powierzchni. Jeśli zdecydujesz się na dekoracyjną okładzinę, możesz osiągnąć efekt 2 w 1! Marmur zabezpieczy ścianę, a z drugiej strony sam będzie doskonałą dekoracją. Aby wzmocnić jego walory, warto w odpowiedni sposób ustawić oświetlenie danego pomieszczenia. Jeśli szukasz płytek marmurowych o bardzo dekoracyjnym charakterze, sprawdź marmur turecki Salome.

Idealne do kuchni!

Płytki z kamienia naturalnego idealnie komponują się w wnętrzach utrzymanych w odcieniach bieli oraz szarości. W kuchni możemy sięgnąć zarówno po okładziny z kamienia naturalnego, jak i po elementy funkcjonalne z tego surowca, np. blaty mebli, wysp lub stołów. Marmur doskonale łączy się z modnymi ostatnio elementami – naturalnym drewnem, betonem architektonicznym czy cegłą. Warto pomyśleć o jego wprowadzeniu, np. przy aranżacji wnętrza w stylu rustykalnym czy prowansalskim.

Kamień naturalny to niezwykle praktyczny wybór do każdej aranżacji. Bez względu na to, na które płytki się zdecydujemy, warto pamiętać o ich praktyczności. Są niezwykle wytrzymałe, będą z powodzeniem służyły lata. Łatwo utrzymać je w czystości. Występują również w wielu odmianach barwnych, co sprawia, że bez problemu znajdziemy taki kamień, który świetnie wpisze się w wybrany przez nas styl aranżacyjny.

źródło: metamar.pl – płyty kamienne