MiastoStoleczne.pl

Kiedy jest najlepszy moment na zakup nart – przed czy po sezonie?

Narty to sprzęt sezonowy. W większości miejsc na świecie można korzystać z nich tylko zimą, kiedy stoki pokryte są grubą warstwą białego puchu. Oznacza to, że ich ceny potrafią mocno zmieniać się w zależności od pory roku. Kiedy najlepiej kupować narty, snowboard, a także pozostałe akcesoria potrzebne nam do zimowego szaleństwa?

Zakup sprzętu zimowego – najlepsze okresy

Wbrew temu co sugeruje tytuł, naszą analizę zaczniemy od momentów, w których zdecydowanie nie warto kupować nowych nart. Mowa oczywiście o późnej jesieni oraz zimie. Zdecydowanie najgorszym okresem jest sezon zaczynający się początkiem grudnia (święta) i trwający do okolic końca lutego – początku marca. Ceny na sprzęt narciarski są wtedy największe, ze względu na to, że wiele osób daje sobie wtedy prezenty, a na stokach zalega spora warstwa śniegu.

Marzec oraz pozostałe miesiące wiosenne będą najlepszym okresem na zakupy dla większości osób. Sklepy zaczynają pozbywać się wtedy pozostałości po starej kolekcji, ale jednocześnie mamy dostęp do ogromnej jeszcze ilości modeli i długości.

Letnie miesiące mogą być już nieco gorsze pod tym względem. Mimo, iż istnieje szansa, że ceny będą jeszcze bardziej atrakcyjne, to możemy mieć problem ze znalezieniem rozmiarów odpowiednich dla siebie, gdyż narty o najbardziej typowych długościach będą już zapewne wykupione. Jeśli poszukujemy bardzo krótkich lub długich desek – lato jest dla nas jak znalazł.

Jesienią nie znajdziemy już zapewne nic dobrego, choć warto zainteresować się promocjami związanymi z wprowadzaniem nowych kolekcji do sklepów. Wielu producentów oferuje w tym okresie atrakcyjne zniżki w celu rozreklamowania nowego sprzętu. Złapanie dobrej okazji nie jest jednak takie proste, więc nie warto czekać na ten moment, gdyż może się okazać, że zostaniemy bez sprzętu, a sezon właśnie się zaczyna.

Powyższe rady dotyczą przede wszystkim nart i snowboardów. Akcesoria takie jak kask, kijki i gogle posiadają niezłe ceny na wiosnę, lato i jesień, a także dużo łatwiej znaleźć coś dla siebie, gdyż ich rozmiary i długości są bardziej uniwersalne.

Jak widać, najlepiej zdecydować się na zakup nart od razu po zakończeniu sezonu. Istnieje duża szansa, że znajdziemy wtedy sprzęt z zeszłorocznej kolekcji po bardzo atrakcyjnej cenie.

You might also like