where to pick up girls in las vegas Free dating Selden wild app hookup why do scammers on dating sites want your cell number best pick up sites Free hookup Valley Stream
MiastoStoleczne.pl

Sprężarki zmiennoobrotowe – oszczędzaj na kosztach eksploatacyjnych

Każde przedsiębiorstwo pragnie uzyskać ze swojej działalności, jak największe zyski przy jednocześnie maksymalnej redukcji kosztów. Działanie to ma szczególne znaczenie w przypadku firm produkcyjnych, które na swoje potrzeby wykorzystują park maszynowy. Doskonałą metodą na redukcję kosztów eksploatacyjnych są sprężarki o zmiennej wydajności.

Dopasuj ilość sprężonego powietrza do aktualnych potrzeb zakładu

Wiele firm, które kupują urządzenia do wytwarzania sprężonego powietrza, tak naprawdę nie ma pewności, czy sprzęt ten w rzeczywistości będzie w pełni wykorzystany. Bywa, iż brak stałych odbiorców lub też krótki staż na rynku usług wymusza przestoje w działaniu kompresorów przemysłowych, jak również obliguje uruchamianie sprężarek, tylko w wybranych okresach czasu.

W sytuacji, kiedy zakład generuje zmienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze, a wykorzystywane w nim kompresory wytwarzają stałą ilość medium roboczego, to z założenia system będzie powodował straty energetyczne i wyższe koszty eksploatacji parku maszynowego. W efekcie przedsiębiorstwo traci na konkurencyjności, ponieważ wyższe koszty działania musi pokryć podwyższając ceny swoich usług/ towarów, albo też rozszerzając grono klientów. Oba te działania są niepewne, ryzykowne i mogą zakończyć się przysłowiowym fiaskiem.

Redukuj straty prądu elektrycznego w swojej firmie, dzięki sprężarce zmiennoobrotowej

O wiele bezpieczniej jest redukować straty prądu elektrycznego przy pomocy sprężarek zmiennoobrotowych. To urządzenia, których zakup z pewnością pozwoli Ci na oszczędności w zakresie kosztów eksploatacyjnych, nawet do 100.000 złotych rocznie. Dzięki wykorzystaniu sprężarek o zmiennych obrotach, możesz dopasować ilość wytwarzanego sprężonego powietrza do aktualnych potrzeb procesu produkcyjnego.

Główne zalety kompresorów przemysłowych o zmiennych obrotach

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności dostarczają tylko tyle sprężonego powietrza, ile wymaga dany cykl produkcyjny. To bezawaryjne, wydajne i dopasowane do Twoich potrzeb urządzenia. Kompresory o zmiennej wydajności stanowią idealne rozwiązanie dla firm, które bardzo rzadko mogą konkretnie sprecyzować, jaka ilość sprężonego powietrza będzie im potrzebna, w danym horyzoncie czasowym. Tego rodzaju sprężarki są równie wytrzymałe i niezawodne co tradycyjne kompresory przemysłowe o stałych obrotach.

Warto wspomnieć, iż każdy kompresor przemysłowy, który zaliczany jest do kategorii sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności, posiada trzy, kluczowe parametry pracy. Mają one niebagatelne znaczenie, w kwestii zapotrzebowania na sprężone powietrze – szczególnie w zakresie pokrycia zapotrzebowania zakładu oraz wydatków eksploatacyjnych.

3 podstawowe parametry pracy sprężarki zmiennoobrotowej

Sprężarki o zmiennej wydajności produkują sprężone powietrze o szerokim zakresie ciśnienia roboczego. Jego wartość wynosi od 5 do 13 barów. Dzięki temu, urządzenia dopasowują się do aktualnego zapotrzebowania procesu na sprężone powietrze. Sprężarki zmienoobrotowe posiadają różną skalę wydajności pracy, dzięki czemu, mogą pokryć ilość sprężonego powietrza zarówno w okresach intensywnego, jak i w czasie minimalnego zapotrzebowania. Wydajność ta, wynosi od 0,51 do 58,20 m3/min. Jak już wcześniej wspomniano, moc silnika sprężarek zmiennoobrotowych jest na tyle wydajna, aby sprawnie i bezproblemowo działać nawet w czasie wytężonej pracy. Silniki elektryczne, w kompresorach o zmiennej wydajności, posiadają moc od 5,5 do 355 kW.

Urządzenia, które działają w trybie ciągłym przy stałej i niezmiennej mocy urządzeń przez 8-,12- czy 24-godzinnym generują duże straty. Przykładem tego są m.in. tradycyjne kompresory przemysłowe o stałej mocy. Dlatego też, jeśli zakład wykorzystuje zróżnicowaną ilość sprężonego medium w cyklu produkcyjnym, warto zainwestować w sprężarki zmiennoobrotowe i tym samym zredukować koszty eksploatacyjne o kilkanaście tysięcy złotych w skali roku.

Źródło: ALMiG – sprężarki powietrza

You might also like