Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły jazdy w Warszawie?

Jeżeli stoisz właśnie przed wyborem szkoły jazdy w Warszawie, to dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy kryteria, które warto wziąć pod uwagę, wybierając szkołę jazdy. Pamiętajmy, że od wyboru odpowiedniego miejsca do nauki, w dużej mierze zależy nasz późniejszy sukces, czyli zdany egzamin na prawo jazdy.

Lokalizacja szkoły jazdy

Warszawa jest dużym miastem, a lekcje jazdy muszą odbywać się regularnie. Dlatego, aby nie tracić czasu na dalekie dojazdy, warto poszukać szkoły w niedalekiej okolicy. Szkoła jazdy na Pradze będzie doskonałym wyborem, ponieważ znajduje się w dogodnym punkcie komunikacyjnym. Sprawdźmy również, czy do wybranej przez nas szkoły jazdy mamy dobry dojazd komunikacją miejską o różnych porach dnia.

Instruktorzy w szkole jazdy

Bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym kryterium, są oczywiście instruktorzy, którzy szkolą kursantów w danej szkole jazdy. Zarówno osoby wykładające teorię, jak i instruktorzy praktyczni, powinni wyróżniać się dobrym podejściem do kursantów oraz dużą dozą cierpliwości. Nie wszyscy instruktorzy w przystępny sposób potrafią przekazać swoje umiejętności.

Ważna jest również dostępność poszczególnych instruktorów oraz harmonogram szkolenia. Najlepiej, aby kurs rozpoczynał się niedługo po zapisaniu się, aby nie tracić czasu. Dopytajmy również, w jakich godzinach odbywają się wykłady z teorii oraz jazdy.

Wyposażenie szkoły jazdy

Dotyczy to przede wszystkim pojazdów, którymi dysponuje dana szkoła jazdy. Im nowsze i bardziej zadbane pojazdy, tym większy komfort i skuteczność nauki. Bardzo dużym atutem jest również szkolenie się na takim samym typie pojazdu, na jakim później będzie zdawany egzamin (takich informacji udzieli dany WORD). Poza tym warto sprawdzić też, w jakim stanie jest plac manewrowy i gdzie się znajduje.

Opinie o szkole jazdy

Koniecznie sprawdźcie, jakie opinie ma dana szkoła jazdy w Internecie. Cenne uwagi byłych kursantów zawsze warto wziąć pod uwagę. Poza tym popytajmy wśród znajomych, czy ktoś korzystał z usług danej szkoły jazdy i czy może ją polecić. Szkoły jazdy często udostępniają też informacje o zdawalności egzaminów przez swoich kursantów – warto o to dopytać przed zapisaniem się na kurs.

Ceny

Oczywiście kurs na prawo jazdy to nie jest mały wydatek, dlatego zawsze warto zorientować się w cenach kursów w poszczególnych szkołach jazdy. Sprawdźmy również, czy w cenie kursu zawarte są materiały szkoleniowe oraz wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny. Dopytajmy również o cenę ewentualnych jazd doszkalających.

Podsumowując, wybór szkoły jazdy nie jest prostym zadaniem, więc warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe kryteria.