MiastoStoleczne.pl

Depilacja laserowa – przeciwwskazania stosowania

Depilacja laserowa to metoda, która za pomocą wiązki laserowej pomaga trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Zabieg nie należy do najtańszych i aby uzyskać oczekiwany efekt, należy powtórzyć go kilkukrotnie. Pomimo to depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą usuwania owłosienia i cieszy się dużą popularnością.

Kumulacja wielu zalet

Depilacja laserowa niezaprzeczalnie jest niezwykle wygodną i nieinwazyjną metodą, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jeśli istnieje taka potrzeba, po zakończonej serii zabiegów raz do roku można poddawać się zabiegom utrwalającym.

Depilacja laserowa jest polecana w szczególności osobom, które cierpią na zapalenie mieszków włosowych, gdyż nie tylko pozwala pozbyć się owłosienia z problematycznych miejsc, ale również poprawia kondycję skóry. Po guzkach i zaczerwienieniach z pewnością nie zostanie żaden ślad.

Najlepsze rozwiązanie, ale nie dla wszystkich

Depilacja laserowa, choć jest zabiegiem bezpiecznym i powszechnie stosowanym, nie jest przeznaczona dla wszystkich. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju depilację, konieczna będzie konsultacja z dermatologiem i właściwe przygotowanie się do zabiegu. W niektórych przypadkach będzie on jednak niemożliwy. Niektóre przeciwwskazania są czasowe i do zabiegu można przystąpić po ich ustaniu. Jednak istnieją również takie, które trwale wykluczają depilację laserową.

Do ograniczeń czasowych zaliczamy:

  • ciążę,
  • karmienie piersią,
  • zmiany wirusowe typu kurzajka czy opryszczka,
  • infekcje w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie leków lub ziół światłoczułych i wszelkich antybiotyków,
  • podrażnioną skórę w miejscu zabiegu,
  • miesiączkę (w przypadku depilacji bikini),
  • opaloną skórę oraz stosowanie samoopalaczy.

Natomiast przeciwwskazania trwałe to:

  • wszelkie choroby skóry (np. bielactwo, łuszczyca),
  • choroby nowotworowe (jeśli są już przebyte, w przypadku pozytywnej opinii lekarskiej można przystąpić do zabiegu),
  • cienkie, jasne bądź siwe owłosienie (ze względu na bardzo małą skuteczność zabiegu),
  • bardzo ciemna karnacja skóry (ze względu na dużą zawartość melaniny w skórze, która znacząco obniża skuteczność zabiegu).

Ponadto poddając się depilacji laserowej, należy co najmniej miesiąc wcześniej zaprzestać depilacji woskiem, pęsetą lub depilatorem. Na kilka tygodni przed spodziewanym zabiegiem trzeba zrezygnować również z opalania i odstawić leki fototoksyczne oraz fotoalergiczne. Najpóźniej tydzień przed depilacją najlepiej odstawić także wszelkie preparaty złuszczające i peelingi. Bezpośrednio przed zabiegiem warto zasięgnąć dermokonsultacji, zadbać, aby skóra nie była podrażniona i zaczerwieniona oraz ogolić wybrane miejsca tradycyjną maszynką.

Pomimo dużej popularności i szerokiej dostępności depilacji laserowej, konieczne jest zapoznanie się z wszelkimi przeciwwskazaniami do jej wykonania. Jeśli występują czasowe czy też trwałe czynniki blokujące realizację takiego zabiegu, lepiej nie ryzykować groźnych powikłań. Zdrowie jest bowiem o wiele ważniejsze niż estetyczny wygląd i wygoda.

Inspirowane: klinikakrajewski.pl – liposukcja

You might also like