Manicure – trendy na jesień 2022

Trendy w manicure na jesień 2022 są podobne do kolorów modnych ubrań w tym sezonie. Prym wiodą fuksja i beże, ale równie pożądane kolory to pomarańcz, brąz, oliwkowa zieleń, biel i kremowy niebieski. Modne paznokcie harmonijnie komponują się z jesienną aurą i kolorowymi liśćmi na drzewach, zaskakujące są nietypowe kształty, a także french manicure w nowym wydaniu.

Kolorowy french manicure – subtelna jesień 2022

Różne kolory lakierów pozostają cały czas na topie, ale jeśli chodzi o manicure klasyczny, to typowy french może być wykończony za pomocą różnych barw. Manicure hybrydowy w stylizacji french, który do tej pory był wykańczany białymi i bladoróżowymi kolorami, zyskuje nowy wygląd, ponieważ można zastosować bardziej wyraziste barwy. Może to być odcień liliowego, różu albo baby blue, które sprawiają, że klasyczny french prezentuje się zupełnie inaczej. Nowością jest również możliwość wykonywania french manicure na krótkich paznokciach, do tej pory taka stylizacja była wykonywana jedynie na długich i półdługich paznokciach. W tym sezonie, aby wykonać tradycyjny manicure, przedłużanie paznokci żelem nie jest już konieczne.

Paznokcie na jesień 2022 – połysk, blask i czekolada

Złoto, błysk i brokat to jeden z najgorętszych trendów jesieni 2022. Niektóre stylistki proponują zastosowanie jedynie delikatnych złotych zdobień, wykonując manicure klasyczny, ale można także pomalować na gładko wszystkie paznokcie w złotym odcieniu. Jeśli złoto wydaje się zbyt krzykliwe, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pastelowego lakieru i pokrycie go brokatowym topem, efekt jest o wiele bardziej wyciszony i subtelny. Manicure hybrydowy został zdominowany w sezonie jesiennym różnymi odcieniami czekolady, koloru toffi albo słonego karmelu. Brązowe paznokcie dobrze się prezentują zarówno kiedy są w kształcie opływowych migdałów, jak i innych bardziej geometrycznych form. Modne są także nietypowe kształty paznokci, szpiczaste, w kształcie trójkątów albo kwadratowe i mocno kanciaste. Ciekawe propozycje to płytki oszlifowane w kształt wielokątów, posiadających kilka kantów czy nawet w formie strzał.

Manicure na jesień – czarny mat

Manicure klasyczny w przeszłości często bazował na czarnym kolorze lakieru. Obecnie znowu jest to bardzo popularne zabarwienie paznokci, manicure hybrydowy w kolorze czarnym dobrze prezentuje się zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej. Ciemny lakier zawsze prezentuje się elegancko, zwłaszcza kiedy wykonano wcześniej przedłużanie paznokci żelem. Czerń jest także dobrą bazą dla cyrkonii i innych dekoracji. Kolejny trend na jesień to matowe wykończenie paznokci. Na wybrany kolor lakieru wystarczy nałożyć matowy top, taka stylizacja harmonijnie łączy się z dzianinowymi elementami ubioru.