MiastoStoleczne.pl

Hostel w Warszawie – idealna baza noclegowa dla uczniów i studentów

W ciągu ostatniej dekady, hostele podbijają największe miasta i stają się coraz oczywistszym wyborem przy poszukiwaniu taniego noclegu. Chociaż pokoje hostelowe kojarzą się głównie wyjazdami turystycznymi, mogą być również doskonałą opcją dla uczniów i studentów.

Hostel dla studenta?

Warszawę każdego roku akademickiego zalewa fala młodych ludzi zjeżdżających z całej Polski w celu zdobycia wyższego wykształcenia. Niestety wynajem lub kupno mieszkania jest kosztowną inwestycją. Hostel w Warszawie powinien zainteresować szczególnie tych, którzy studiują niestacjonarnie (weekendowo) oraz takich, którzy planują częste powroty do domu. W takiej sytuacji niemal na pewno okaże się, że w mieście Warszawa hostele są najlepszym wyborem.

Zalety hosteli

Zalety hosteli można mnożyć. Poza wspomnianą wcześniej ceną, niewątpliwym atutem tej formy zakwaterowania jest także łatwy dostęp do kuchni czy łazienki. Częstym problemem na stancjach są mikroskopijne kuchnie i zbyt duża liczba osób przypadająca na jedną łazienkę, co może generować niepotrzebny stres. Hostele natomiast, muszą natomiast spełniać określone standardy, dlatego dostęp do kuchni czy łazienki jest najczęściej zupełnie bezproblemowy.

W wynajmowanych mieszkaniach, dzielonych z innymi studentami, kwestia czystości jest często kwestią sporną. Taka sytuacja nigdy natomiast nie mogłaby mieć miejsca w hostelu. Każdy renomowany hostel w Warszawie, Berlinie, Tokio czy jakimkolwiek innym miejscu na ziemi dba o czystość i odpowiedni standard pomieszczeń, zatrudniając w tym celu specjalny personel. Oczywiście nie oznacza to, że mieszkańcu hosteli nie muszą przestrzegać podstawowych zasad współżycia społecznego. Kultura osobista wymaga odpowiedniego zachowania w każdym miejscu, ale brak konieczności prania pościeli czy odkurzania podłóg, pozwoli spożytkować nam dodatkowy wolny czas na naukę lub zabawę.

Właśnie zabawa jest kolejnym istotnym aspektem mieszkania w hostelu. Choć to akademiki są znane z szalonych imprez, również w hostelach można prowadzić bogate życie towarzyskie. Jako że w mieście Warszawa hostele są pełne podróżujących obcokrajowców, z pewnością nigdy nie zabraknie interesujących rozmówców i kompanów do podszkolenia języków obcych.

Wady hosteli

Niestety, choć hostele są warte rozważenia przez uczniów i studentów, nie zawsze są dla nich miejscem idealnym. Wspomniana wcześniej zaleta, czyli gwarancja bogatego życia towarzyskiego, może okazać się koszmarem w czasie sesji lub gdy wracamy zmęczeni po zajęciach. Niestety wszechobecny gwar i pokoje wieloosobowe nie sprzyjają nauce i odpoczynkowi. Kolejnym problemem może być mała przestrzeń. Hostele rzadko rozpieszczają swoich lokatorów nadmiarem mebli i dodatków, więc zwykle mamy do dyspozycji jedynie łózko i niewielką szafkę. Na szczęście wszystkich tych problemów możemy uniknąć, umiejętnie wybierając odpowiedni hostel.

Jak wybrać dobry hostel?

Przy wyborze hostelu powinniśmy wziąć pod uwagę trzy czynniki: cenę, lokalizacje i nasze osobiste preferencje. Niski koszt wynajmu jest oczywiście najbardziej preferowany, ale w przypadku wyjątkowo niskiej ceny należy jednak oczekiwać raczej przeciętnych warunków. Natomiast położenie hostelu, możliwie blisko uczelni czy szkoły oszczędzi nam czas i pieniądze. Przy wyborze konkretnego hostelu w Warszawie warto wziąć pod uwagę również nasze osobiste preferencje. Potrzebny research możemy wykonać na stronie oferującej noclegi, gdzie możliwe jest filtrowanie ofert według konkretnych kryteriów.

Hostele w Warszawie mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem dla uczniów i studentów. Umiejętnie wybrany obiekt pozwoli nam korzystać ze wszystkim zalet tej formy zakwaterowania, przy niemal całkowitym wyeliminowaniu jej wad.

You might also like