MiastoStoleczne.pl

Praktyczne oświetlenie szafy i garderoby

Wnętrze garderoby czy szafy, które posiadają oświetlenie są miejscami, w których dużo łatwiej uporządkować i układać odzież. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w lampy w tym miejscu? Jaki rodzaj oświetlenia w szafach sprawdza się najlepiej? W tym wpisie zostały zawarte praktyczne wskazówki na ten temat.

Po co oświetlać wnętrze szafy?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, oświetlenie w szafie czy garderobie zdecydowanie ułatwia poszukiwanie odpowiedniej kreacji na codzienne wyjście. Zarówno rano, jak i wieczorem zdecydowanie wygodniej jest widzieć po jaką odzież chce się sięgnąć. Oświetlenie w tym miejscu jest więc równie istotne co regularne dbanie o porządek umieszczonych w szafie ubrań, butów czy akcesoriów.

Jakie oświetlenie do szafy wybrać?

To jaki rodzaj oświetlenia do szafy będzie najlepszy zależy od kilku czynników. Jeśli jest się w posiadaniu większej szafy typu komandor, dobrym pomysłem może okazać się oświetlenie szynowe. Umieszczając je na każdej z półek można liczyć na równomiernie oświetloną przestrzeń, a co za tym idzie – szybsze znalezienie odpowiedniego elementu garderoby. Praktycznym rozwiązaniem wykorzystywanym coraz częściej nie tylko w garderobach, ale również w szafach są świetlówki liniowe typu LED. Takie źródła światła są nie tylko energooszczędne, ale także bardzo łatwe w montażu. Co więcej, panele świetlne tego typu mogą emitować różne kolory. Zastosowanie różnych barw do różnych części garderoby może okazać się wybawieniem dla osób, posiadających bardzo wiele ubrań w swojej szafie.

Punktowe oświetlenie garderoby – dlaczego warto w nie zainwestować?

Garderoba, podobnie jak szafa powinna być nie tylko miejscem, w którym przechowuje się ubrania. Jej funkcjonalność determinuje zarówno ilość półek, jak rozmieszczone światła. W takich miejscach coraz częściej stosuje się różnego typu reflektory. Umożliwiają one punktowe oświetlenie wnętrza szafy, a dzięki temu w nienachalny sposób ułatwiają korzystanie z niej. Osobom, którym zależy na większej funkcjonalności swojej garderoby poleca się więc przemyślenie zakupu tego typu elementów.

You might also like