Postaw na rozwój swojego dziecka – zapisz je do przedszkola międzynarodowego

Rodzice, którzy są świadomi potrzeby rozwijania zdolności od najmłodszych lat, dostrzegają korzyści wynikające z kształcenia oraz dodatkowych form pobudzania kreatywności i inteligencji swojego dziecka. Istnieje wiele możliwości, dzięki którym dzieci mogą zdobywać cenne umiejętności, rozbudzać wyobraźnię, uczyć się rzeczy przydatnych takich jak nowe języki, kreatywne myślenie, socjalizowanie się z innymi. Mogą to być dodatkowe zajęcia w przedszkolu czy szkole, wszelkiego rodzaju kursy – sportowe, językowe, artystyczne, koła zainteresowań, zajęcia muzyczne. Najlepiej jest, by edukację opartą na różnorodności, wprowadzać od najmłodszych lat. Wobec tego doskonałym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad zapisaniem swojego dziecka do przedszkola międzynarodowego.

Przedszkole międzynarodowe – czym jest i jakie są jego cele?

Przedszkole międzynarodowe to nic innego jak placówka przedszkolna, zazwyczaj anglojęzyczna, która poza dostosowaniem się do wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej realizuje założenia międzynarodowej podstawy programowej. Najczęściej są to jednostki prywatne przykładające dużą wagę nie tylko do rozwoju intelektualnego dziecka, ale także dbające o zdrowie i popularyzowanie zdrowego stylu życia i odżywiania się, jak również do poziomu wykwalifikowania kadry, którą zatrudniają. Zajęcia w takich placówkach opierają się o naukę języków obcych i aktywność ruchową. Charakterystyczną cechą przedszkoli międzynarodowych jest to, że czas w nich spędzany jest bardzo różnorodnie wykorzystywany i wypełniany wieloma rodzajami zajęć i aktywności. Każde dziecko może znaleźć coś interesującego, ponieważ wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki – od zajęć artystycznych, plastycznych i muzycznych, poprzez matematyczne i przyrodnicze, na sportowych kończąc. Celem każdej tego typu placówki jest stworzenie takich warunków, aby dzieci poprzez naukę i zabawę oraz dzięki wsparciu kadry wykorzystały cały swój potencjał do rozwoju intelektualnego czy też ćwiczenia kreatywności.

Nadrzędna misja przedszkoli międzynarodowych

Edukacja międzynarodowa jest przede wszystkim wieloaspektowym, ciągłym procesem, który oprócz tego, że wspiera dziecko w zrozumieniu świata, to również uczy reakcji na wyzwania stawiane przez dzisiejszy świat. Kształcenie międzynarodowe opiera się także na programach uczących dziecko wrażliwości na potrzeby innych ludzi, wspierających dzieci w odnalezieniu się we wspólnocie międzynarodowej i sprawiających, że dzieci chcą być częścią globalnej społeczności. Co istotne, placówki o charakterze międzynarodowym stawiają sobie za cel, by nauczyć dziecko samodzielnego myślenia, otwartości i szacunku dla innych ludzi i kultur, szanowania zdrowia i przyrody. Dziecko uczęszczające do takiej placówki uczy się pokładać wiarę w siebie, jest również pewne siebie, w związku z czym nie boi się podejmować nowych wyzwań i nie poddaje się zbyt łatwo. Przedszkolak będący wychowankiem placówki międzynarodowej jest dzieckiem, które płynnie i bez trudności porozumiewa się w języku angielskim, a także zna podstawy kilku innych języków. Często bowiem przedszkola te pomagają dziecku odkryć jego własny, indywidualny talent, by później pomóc mu go pielęgnować.

Zastanawiając się, jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy, warto wziąć pod uwagę propozycje, które oferują przedszkola międzynarodowe. To idealne rozwiązanie dla rodziców i dzieci, które są świadome swoich predyspozycji oraz takich rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom wysoki poziom kształcenia ogólnego i edukacji językowej od najmłodszych lat.