MiastoStoleczne.pl

Czy stymulatory tkankowe mogą unieść owal twarzy?

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej sprawia, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe urządzenia, preparaty i rozwiązania, dzięki którym można opóźnić proces starzenia się skóry. Jeszcze do niedawna zmarszczki na twarzy niwelowano głównie za pomocą kwasu hialuronowego. Obecnie coraz powszechniejsze staje się zastosowanie stymulatorów tkankowych.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatorami tkankowymi lub biostymulatorami nazywa się grupę preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Chociaż podobnie jak wypełniacze podawane są bezpośrednio w skórę za pomocą igły, zasada ich działania jest zupełnie inna. Podstawowym zadaniem biostymulatorów jest odbudowanie struktury starzejącej się skóry, poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Istota działania tego rodzaju preparatów polega na wywoływaniu kontrolowanego stanu zapalnego, w wyniku którego dochodzi do zwiększonej produkcji białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Stymulatory tkankowe przywracają skórze utraconą jędrność i elastyczność, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne. Należy pamiętać, że w przypadku zastosowania wypełniaczy, efekt widoczny jest od razu. Biostymulatory pozwalają uzyskiwać spektakularne efekty w długim czasie.

Jakie efekty daje korzystanie ze stymulatorów tkankowych?

Skóra z wiekiem traci swą elastyczność i staje się bardziej wiotka. Najczęstsze oznaki starzenia to pojawienie się bruzdy nosowo-wargowej, pojawienie się tzw. kurzych łapek oraz zasinień pod oczami. W wyniku utraty jędrności zaburzony zostaje owal twarzy. Okazuje się, że współczesna medycyna estetyczna może pomóc uporać się z wszystkimi wymienionymi problemami. Seria składająca się z 3-4 zabiegów powtarzana 1-2 razy w roku pozwala opóźnić efekty starzenia. W wyniku działania substancji aktywnych możliwe jest ujędrnienie i zagęszczenie skóry, podkreślenie i uniesienie owalu twarzy, redukcja zmarszczek, a także odżywienie, rozjaśnienie i nawilżenie cery. Co niezwykle istotne stosowanie stymulatorów tkankowych pozwala uzyskać całkowicie naturalny efekt, bez zmian rysów twarzy i występowania efektu przerysowania, jak ma to często miejsce w przypadku stosowania wypełniaczy.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który za pomocą igły lub kaniuli wprowadza w skórę przygotowany wcześniej biostymulator. Gabinety medycyny estetycznej stosują różne preparaty stworzone na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasów i polinukleotydów, a także kwasu L-polimlekowego, dostosowane do skóry pacjenta, a także jego potrzeb i oczekiwań. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do wykonywania normalnych czynności życia codziennego. Przez krótki czas w miejscach nakłóć, może pojawić się niewielki obrzęk lub siniak. Biostymulacja tkankowa wykonywana przez doświadczonego specjalistę jest w pełni bezpieczna i skutecznie mobilizuje organizm do produkcji białek odpowiedzialnych za młody wygląd.

Podsumowanie

Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych skierowane są dla osób cierpliwych, które są gotowe poczekać na spektakularne efekty. Pacjenci, którym zależy na natychmiastowych rezultatach, raczej zdecydują się na klasyczne wypełniacze.

You might also like