MiastoStoleczne.pl

Z dzieckiem do Warszawy

Do Warszawy przyjeżdża się najczęściej z przyczyn służbowych lub turystycznych. W tym drugim przypadku zwykle zabiera się ze sobą znajomych lub rodzinę. A w takim gronie zazwyczaj są i dzieci. Niestety, mogą one nie rozumieć jeszcze na czym polega waga i istota danego miejsca w stolicy. One inaczej będą postrzegać ciekawe miejsca w Warszawie.

Można jednak zorganizować całą wyprawę tak, by wszyscy byli zadowoleni i przed wyjazdem znaleźć również różne atrakcje dla dzieci – można je sprytnie wpleść w tradycyjne zwiedzanie stolicy.

Młodzi ludzie lubią kontakt ze zwierzętami. Warto więc odwiedzić z nimi warszawskie ZOO oraz Papugarnię Carmen. To drugie miejsce jest o tyle nietypowe, że można tu nie tylko oglądać ptaki, ale i je nakarmić albo chociaż pogłaskać. Wiele dzieci nigdy nie miało takiej okazji.

Jeżeli bardziej wnikliwie poszukać, okaże się, że Warszawa atrakcje dla dzieci przewidziała w naprawdę wielu miejscach. Są to chociażby różne place zabaw. Np. tak nietypowe jak Olkówek – Park Jurajski – Park Dinozaurów. Bawiąc się tutaj, dzieci przeniosą się w wyobraźni w daleką przeszłość. A w Parku Linowym na Bielanach będą mogły popisać się swoim zmysłem równowagi. Przewidziano też podobne fajne miejsca w Warszawie, tyle że pod dachem – na wypadek brzydkiej pogody. To np. Fikołki Wilanów lub Abawuś. Warto też zwrócić uwagę na Akademię Bemowo, gdzie dzieci mogą bawić się klockami i piaskiem kinetycznym.

Zarówno dorośli, jak i ich pociechy spędzą ciekawie czas w Centrum Nauki Kopernik. To tutaj można nauczyć się wielu rzeczy przez zabawę i łatwe do wykonania doświadczenia. To świetny sposób na integrację całej rodziny.

Trzeba przyznać, że Warszawa ciekawe miejsca tworzy w coraz to nowych lokalizacjach. Dzięki temu trasę turystyczną można ustalić tak, aby i dorośli zaspokoili swoją ciekawość i dzieci się nie nudziły.

Zadowolone dzieciaki chętniej godzą się na odwiedzenie miejsc, które chcą zwiedzić dorośli, warto więc podczas zwiedzania wziąć pod uwagę kompromis: jedno miejsce turystyczne i jedno atrakcyjne głównie dla najmłodszych.

You might also like