MiastoStoleczne.pl

Nowoczesna pracownia stomatologiczna

Wizyta u dentysty w ogólnej świadomości pacjentów nie kojarzy się z niczym przyjemnym. W przeszłości faktycznie zabiegi stomatologiczne trwały długo, były bolesne, a techniki podawania znieczulenia często przysparzały równie dużo bólu, co samo leczenie zębów. Obecnie nowoczesne technologie wykorzystywane w stomatologii pozwalają na przeprowadzanie przeróżnych zabiegów szybko i bezboleśnie, a sama diagnostyka umożliwia leczenie nawet najbardziej zniszczonych zębów.

Techniki znieczuleń

Podawanie środków uśmierzających ból w powszechnej świadomości kojarzone jest z inwazyjnym zabiegiem, w którym stosowana jest igła. Wiele osób czuje awersję wobec ukłuć, a te wykonywane w obrębie jamy ustnej wydają się szczególnie nieprzyjemne. Na szczęście stale rozwijająca się technologia umożliwia wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem znieczuleń nieinwazyjnych.

Wiele gabinetów stomatologicznych, jako środek znieczulający wykorzystuje przykładowo gaz rozweselający. Jest to bardzo skuteczna metoda w przypadku zabiegów mało inwazyjnych, w których ból nie jest długotrwały i zdarzyć się może wyłącznie w przypadku naruszenia nerwów zębowych. Ten typ znieczulenia jest szczególnie ceniony w przypadku stomatologii dziecięcej.

Inną nieinwazyjną metodą jest nacieranie dziąsła wacikiem ligninowym nasączonym sprayem bądź żelem znieczulającym. Znieczulenie tego typu nie może wykazywać żadnych walorów smakowych, w przeciwnym razie pacjent odczuwałby stały dyskomfort podczas zabiegu. Znieczulenie powierzchniowe jest szeroko stosowane w stomatologii dziecięcej, dzięki czemu młodzi pacjenci nie odczuwają lęku przed fotelem dentystycznym.

Gabinety stomatologiczne coraz chętniej wykorzystują niekonwencjonalne techniki znieczuleń. Gabinet stomatologiczny Piaseczno gwarantuje pacjentom zabiegi dentystyczne wolne od bólu zarówno podczas podawania znieczulenia, jak i w trakcie zabiegów mających na celu naprawę uzębienia. Z kolei dentysta dziecięcy Piaseczno pozwala młodym pacjentom przejść przez pierwsze wizyty przyjemnie i bezboleśnie. Zapewne pozwoli to wykształcić wśród dzieci nawyk regularnych wizyt kontrolnych.

Zaawansowana diagnostyka podczas ekstrakcji zębów

Do niedawna zabieg usuwania zęba kojarzony był z dużą ilością krwi, napuchniętym dziąsłem i nieprzyjemnym, rwącym bólem. Obecnie ekstrakcja zębów wykonywana jest przez chirurgów dentystycznych, którzy przystąpienie do zabiegu poprzedzają szeregiem czynności umożliwiających bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Standardem jest wykorzystywanie prześwietleń, które pozwalają na wgląd w ułożenie korzeni zębowych, gdyż to ta część zęba bardzo często odpowiada za silny ból podczas ekstrakcji. Chirurdzy dentystyczni podczas zabiegu wykonują też nacięcie dziąsła, dzięki czemu wyrywanie zęba trwa znacznie krócej. Gabinet stomatologiczny Piaseczno umożliwia pacjentom wykonanie ekstrakcji zębowej, która opiera się na kompleksowej diagnostyce wstępnej. Dzięki temu cały zabieg będzie wolny od bólu, a późniejsze powikłania będą maksymalnie zminimalizowane. 

Protetyka

W przeszłości protezy zębowe były wykonywane w sposób mało estetyczny, a do tego pozostawiały wiele do życzenia pod względem stabilizacji w jamie ustnej. Współczesna protetyka umożliwia wykonanie trwałych protez zębowych, które dodatkowo cechują się wyjątkową estetyką. W nowoczesnej protetyce specjaliści korzystają z technik komputerowych, które ułatwiają zaprojektowanie implantów czy nawet całych protez zębowych. Protetyk Piaseczno gwarantuje pacjentom piękny uśmiech dzięki indywidualnie dobranej protezie dopasowanej do kształtu żuchwy.

Dbanie o zęby jest coraz łatwiejsze dzięki stale rozwijającej się technologii. Najważniejsze jest, by młodzi pacjenci nie wykształcili awersji do wizyt dentystycznych, dzięki czemu będą bez lęku przechodzić przez niezbędne zabiegi w przyszłości. Z kolei osoby starsze powinny mieć możliwość odbudowania swojego uzębienia w sposób estetyczny i trwały. Dentysta dziecięcy Piaseczno i protetyk Piaseczno gwarantują obu tym grupom radość z komfortowych, bezpiecznych i skutecznych wizyt w gabinetach stomatologicznych.

You might also like