MiastoStoleczne.pl

Pasja i jakość – historia masażu tajskiego w Warszawie

“W czymkolwiek co robisz, słuchaj swojego serca i używaj swojej pasji” – taką radę usłyszeliśmy w Tajlandii, kiedy zapytaliśmy mistrza masażu na czym polega fenomen masażu tajskiego.

Masaż tajski w Warszawie

Przygoda z masażem tajskim w Warszawie zaczęła się od inspiracji Tajlandią. Pierwszy warszawski salon masażu ThaiSun powstał przy ulicy Łuckiej 20 i z pomocą zaledwie paru masażystek podbił serca naszych gości. Trzeba tu nadmienić, że ponad 10 lat temu był to bardzo ambitny plan – niewiele osób w Polsce kojarzyło masaż tajski, a sama branża była w powijakach.

Pomysł leżący w sercu przedsięwzięcia był bajecznie prosty – przenieść tradycyjny salon masażu tajskiego do Warszawy w takiej formie, jak można zastać takie miejsca w Bangkoku. Przede wszystkim należało zadbać o wysoką jakość masażu tajskiego i autentyczność: do dziś ThaiSun oferuje wszystkie masaże jakie możemy znaleźć w klasycznych salonach w Tajlandii: masaż tajski całego ciała, masaż olejkami aromatycznymi, prawdziwą tajską refleksologię, masaż sportowy oraz rozmaite wariacje gorących masaży – tradycyjny tajski stemplami lub gorącym olejkiem kokosowym. Nie bez przyczyny mówi się, że masaż tajski to główny towar eksportowy Tajlandii – jego jakość i siła w porównaniu do klasycznych zachodnich szkół masażu jest nieporównywalna.

Pierwsze tajskie kroki

Pierwsze masaże tajskie w Warszawie odbyły się w naszym salonie centrum i były wykonywane przez tajskie masażystki, które są z nami do dziś. Ich doświadczenie oraz wiedza stały się podstawą wartości naszej pracy. Dzięki nieustannemu rozwojowi i zatrudnianiu najlepszych na rynku masażystek i mistrzyń masażu tajskiego sieć salonów masażu tajskiego ThaiSun w Warszawie zaczęła się rozrastać – nowe salony powstały na Saskiej Kępie i Mokotowie. Bardzo szybko podbiły serca naszych gości, ponieważ w każdym z tych wyjątkowych miejsc dbaliśmy o to, żeby wykonywać jak najlepszy masaż.

Do dziś uczymy się nowych rzeczy o masażu tajskim – poznajemy techniki, zapomniane odmiany masażu tajskiego i badamy różne kierunki wpływów kulturowych na styl masażu tajskiego. Dobrych masażystów poznaje się nie tylko dzięki certyfikatom z najlepszych szkół i doświadczeniu w ekskluzywnych salonach masażu – równie dobrze można znaleźć mistrzów masażu tajskiego w odległych zakątkach Tajlandii, leczących na przykład ludzi z określonej wioski na prowincji od lat. Takie spotkania i doświadczenia cały czas utwierdzają nas w przekonaniu, że masaż tajski to dziedzina bez granic, a wiedza i kolejne poszukiwania najlepszych masażystów tylko to potwierdzają. Aby dostarczyć masaż tajski najwyższej jakości cały czas poszukujemy nowych rozwiązań i rozwijamy się w naszej dziedzinie.

Tajniki masażu tajskiego

Tradycja masażu tajskiego liczy sobie ponad dwa tysiące lat. Aby możliwe było doświadczyć masażu tajskiego w takiej formie jak dziś, techniki masażu i terapii naturalnej zawędrowały przez znaczną część kontynentu azjatyckiego – od Indii, przez Laos i Birmę, aż do Tajlandii. Dzięki temu jak ogromne jest dziedzictwo masażu tajskiego możliwości rozwoju są wręcz nieskończone.

Przy poznawaniu masażu tajskiego i stycznością z doświadczonymi masażystkami, na przykład dowiedzieliśmy jak wygląda starożytna technika masażu młoteczkami tok-sen. To bardzo wymagający i precyzyjny masaż, który może być wykonywany tylko przez najbardziej doświadczone mistrzynie w swoim fachu. Precyzja oraz kontrola nad siłą wymagana do tego rodzaju masażu tajskiego jest wyjątkowo duża, w związku z czym masaż ten mogą wykonywać tylko najbardziej doświadczeni masażyści. Dzięki wglądowi naszych specjalistów dowiedzieliśmy jak działa i jak stosować masaż refleksologiczny, który sam w sobie różni się od innych masaży tajskich przez to, że najwięcej wspólnego ma z akupresurą i leczeniem silnym naciskiem punktowym. Aby doświadczyć masażu najwyższej jakości, wykonywanego przez prawdziwe tajskie masażystki zapraszamy do sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun – gwarancją naszej jakości jest cała tradycja masażu tajskiego i jego najczystsza forma.

Żródło: Masaż Warszawa – Thaisun.pl

You might also like