MiastoStoleczne.pl

Huawei rozpoczyna współpracę z Galileo

Huawei, trzeci największy producent i dostawca smartfonów na świecie, ogłosił że jego flagowe produkty P10 i P10 Plus, będą współpracować z europejskim systemem nawigacji satelitarnej Galileo. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszego odbiornika BCM4774 GNS opracowanego przez Broadcom Limited.

Jednocześnie najnowsze produkty chińskiego producenta współpracują z systemami GPS, GLONASS oraz Beidou. Oznacza to, że Huawei jest pierwszym producentem smartfonów, który wykorzystywać będzie wszystkie możliwości zapewniane przez największe globalne systemu nawigacyjne. Będzie to miało znaczenie szczególnie w miastach, gdzie wysokie budynki często zakłócają sygnał satelitarny. Wykorzystywanie większej liczby satelitów zapewni użytkownikom korzystanie z największego z możliwych poziomu usług lokalizacyjnych.

O Galileo

Europejski System nawigacji satelitarnej, który został uruchomiony 15 grudnia 2016 r. Ma stanowić realną alternatywę dla amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego systemu GLONASS oraz chińskiego systemu BEIDOU. System ma się charakteryzować znacznie mniejszym promieniem błędu niż ma to miejsce w przypadku systemów konkurencyjnych. Ma on wynosić maksymalnie 1 metr w wersji bezpłatnej i około 10 centymetrów w wersji komercyjnej. Osiągnięcie prze Galileo pełnej sprawności operacyjnej planowane jest na 2020 rok. Ciekawostką jest fakt, że Galileo jest jedynym globalnym systemem nawigacji satelitarnej kontrolowanym przez organizacje cywilne.

You might also like