Nici liftingujące Aptos – jak to działa?

Medycyna estetyczna ma wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym można poprawić wygląd twarzy, szyi i dekoltu. Jednym z nich są nici liftingujące Aptos, które rewitalizują tkanki i zapobiegają opadaniu mięśni. To wszystko powoduje, że mięśnie twarzy, szyi i dekoltu są idealnie naciągnięte, skóra wydaje się młodsza o kilka lat.

Komu polecane są nici liftingujące Aptos?

Popularność nici liftingujących w medycynie estetycznej jest bardzo duża. Pozwalają na naciągnięcie skóry, która uległa delikatnemu zwiotczeniu. Właśnie dla takich osób zabieg z udziałem nici Aptos jest polecany. Zapobiega opadaniu tkanek.

Nici powstają z kwasu polimlekowego, dlatego mają zdolność do silnego stymulowania skóry do produkcji elastyny i kolagenu. Zawierają w swojej strukturze także kwas hialuronowy. Skóra zyskuje dzięki temu jędrność oraz gęstość. Po pewnym czasie nici rozpuszczają się, a pod skórą tworzy się nowy stelaż, który podtrzymuje tkanki, nawet wtedy, gdy nici już całkowicie wchłoną się.

Nici nie zmieniają naturalnych rysów twarzy, a jednocześnie likwidują efekt zwiotczenia skóry i pobudzają ją do procesu naprawczego. Sprawiają, że skóra utrzymywana jest w odpowiedniej pozycji. Efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Każdy, kto chce poprawić jakość skóry lub zniwelować niewielkie jej zwiotczenie, powinien zdecydować się na ten zabieg. Jest on wykonywany zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Trwa około 30 minut. Pacjentowi podawane jest znieczulenie. Zabieg jest małoinwazyjny. Niewielki obrzęk utrzymuje się do 2 dni. W okresie kilku tygodni od jego wykonania, może pojawić się uczucie ciągnięcia. Po zabiegu, w zasadzie natychmiast można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Czy stosowanie nici liftingujących Aptos jest bezpieczne?

W związku z tym, że nici liftingujące Aptos otrzymują certyfikaty i patenty od renomowanych instytucji unijnych, możesz mieć pewność bezpieczeństwa ich stosowania. Zabiegi z ich wykorzystaniem odbywały się już w latach 90., dlatego nie jest to nowa metoda zmniejszania zwiotczenia skóry, a bardzo dokładnie przetestowana i dająca rewelacyjne efekty. Przez lata technika stosowania nici była udoskonalana, aby pacjentki uzyskiwały jak najwięcej korzyści z ich stosowania.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

W związku z tym, że zabieg nićmi Aptos jest małoinwazyjny, do codziennej aktywności można powrócić praktycznie od razu. Gojenie przebiega szybko, a obrzęk utrzymuje się zaledwie przez 2 dni. Ważne jest jedynie, aby w pierwszym tygodniu po zabiegu dać skórze odpocząć. Nie należy jej nadwyrężać, dlatego przez kilka dni warto ograniczyć prowadzenie długich rozmów, nie wolno wykonywać masaży w obrębie twarzy.

Zbyt gwałtowne ruchy i nadmierne stymulowanie twarzy może doprowadzić do przemieszczania się nici w pierwszych dniach po zabiegu. Nie pozwoli to na uzyskanie zadowalających efektów. Oczywiście bezpośrednio po zabiegu zabronione jest korzystanie z sauny i solarium, nie wolno również wykonywać peelingu twarzy.