Nici PDO – czy to zabieg dla Ciebie?

Nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej spotykaną usługą w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich są zabiegi z wykorzystaniem cienkich nici PDO, które wszczepiane są pod skórę. Ich zadaniem jest napięcie skóry i poprawa jej elastyczności, co w efekcie poprawia jej wygląd i kondycję.

Co to są nici PDO?

Nici wykonane są z polidioksanonu, w skrócie PDO, który rozpuszcza się w tkance organizmu człowieka. W zależności od miejsca, w którym będzie wykonany zabieg, dobierany jest rodzaj nici, ich ilość oraz rozmiar igieł, które niezbędne są do wykonania zabiegu. To, co odróżnia nici PDO od nici haczykowatych, to fakt, że nie zmieniają one rysów ani wyglądu twarzy, a jedynie poprawiają kondycję skóry, uelastyczniając ją i napinając.

Jakie efekty daje zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg nićmi liftingującymi PDO daje natychmiastowe efekty i utrzymuje się nawet do 3 lat. Posiadają one zdolność pobudzania organizmu do produkcji kolagenu, którego ubywa nam wraz z wiekiem. Przyczynia się to do odnowy włókien, co skutkuje zwiększeniem sprężystości skóry.

Nici PDO mogą być umiejscowione zarówno w okolicy twarzy, jak i innych miejscach na ciele, które chcemy uelastycznić. Mogą to być pośladki, dekolt, brzuch czy pośladki. To od wyboru miejsca, które będzie poddane zabiegowi, zależy ilość wszczepionych pod skórę nici.

Zabieg nićmi PDO zda egzamin także w sytuacji, kiedy chcemy poprawić wygląd skóry pod oczami, zminimalizować widoczność drugiego podbródka, zmarszczek mimicznych na czole czy zmarszczek palacza. Zabieg z użyciem nici PDO w Warszawie to doskonały wybór w sytuacji, kiedy zależy nam na nieinwazyjnej poprawie stanu naszej skóry. Zabieg może powodować delikatne obrzęki czy opuchnięcia, jednak nie przeszkadzają one w codziennym funkcjonowaniu. Użycie nici PDO jest praktycznie bezbolesne, a sam zabieg nie trwa dłużej niż 60 minut.

Dla kogo polecany jest zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg nićmi PDO w Warszawie przeprowadzany jest jedynie przez doświadczonych lekarzy, którzy poprzedzają jego wykonanie konsultacją z pacjentem. Indywidualnie dobierana jest ilość nici oraz ich rodzaj, co wpływa na jak najbardziej zadowalające efekty.

Wykonanie zabiegów z użyciem nici liftingujących zalecane jest kobietom i mężczyznom, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia skóry. Warto zaznaczyć, że jest to całkowicie indywidualna sprawa, uzależniona od genetyki czy stylu życia pacjenta. Zabieg nićmi PDO może być także wykonywany prewencyjnie, by opóźnić procesy starzenia skóry i zapobiegać pojawianiu się pierwszych zmarszczek.

Nici PDO — podsumowanie

Zabieg nićmi liftingującymi jest całkowicie bezpieczny i natychmiastowo poprawia wygląd skóry. Napina ją i zwiększa elastyczność, co opóźnia pojawianie się zmarszczek. Oprócz tego zabieg nićmi może pomóc w walce z drugim podbródkiem czy opadającymi policzkami.