MiastoStoleczne.pl

Honda e – dlaczego warto się do niej przekonać?

Nowy szef koncernu motoryzacyjnego Honda zapowiedział całkowitą rezygnację z silników spalinowych do 2040 roku. Pierwszym przedstawicielem nowej ery japońskiej motoryzacji jest Honda e, małe miejskie auto zasilane silnikiem elektrycznym. To model samochodu, który zachwyca swym wyglądem, komfortem jazdy, a przy tym nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.

Unikalna stylistyka i futurystyczne wnętrze

Stare przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. Trudno jednak przejść obojętnie obok samochodu Honda e. Nawozie pojazdu stanowi swego rodzaju połączenie przeszłości i przyszłości. Zaprojektowana przez Japończyków karoseria wyraźnie nawiązuje do pierwszych modeli produkowanych przez koncern oznaczonych symbolem N360/N600. Charakterystyczną cechą auta są niewielkie okrągłe reflektory i lampy tylne oraz mocno zaokrąglone kształty. Honda e pozbawiona została tradycyjnych lusterek bocznych, które zastąpiono kamerami. W futurystycznym wnętrzu samochodu wzrok przyciąga przede wszystkim szeroki panel zbudowany z trzech ekranów, zastępujący tradycyjną deskę rozdzielczą. Panel znakomicie komponuje się z elementami dekoracyjnymi wykonanymi z naturalnego drewna. Zestawienie nowoczesnych ekranów i drewna stanowi kolejną próbę nowoczesności z tradycją. Wyjątkowy design auta został nagrodzony przez jurorów konkursu „The Best of Moto 2020”.

Doskonały komfort jazdy

Hondę e wyróżnia także znakomity komfort jazdy. Idealny rozstaw masy 50:50 pomiędzy osiami samochodu zapewnia doskonałe właściwości jezdne i pozwala uniknąć przechyłu nadwozia podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Umieszczenie silnika z tyłu pojazdu i zastosowanie napędu na tylne koła pozwoliło uzyskać świetną trakcję, nieporównywalną do innych samochodów miejskich. Po wciśnięciu pedału przyspieszenia elektryczny silnik efektywnie przekazuje moc na tylne koła, a precyzyjnie pracujący układ kierowniczy pozwala bez trudu pokonywać kolejne zakręty. Na wyróżnienie zasługuje niezależne zawieszenie wszystkich kół, które świetnie neutralizuje nierówności występujące na nawierzchni. Unikalną cechą tego modelu jest zastosowanie jednego pedału do przyspieszania i hamowania. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, zapewniające płynną i komfortową jazdę.

W trosce o środowisko naturalne

Honda e to pierwsze elektryczne auto oferowane przez japoński koncern motoryzacyjny. Do dyspozycji klientów są dwie jednostki napędowe o mocy 136 KM oraz 154 KM umożliwiające osiągniecie maksymalnej prędkości na poziomie 145 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 9 sekund w przypadku słabszego silnika i 8,3 w mocniejszej jednostce napędowej. Zastosowane akumulatory o pojemności 35,5 kWh pozwalają na uzyskanie zasięgu na poziomie 200 km. Jest to dystans wystarczający dla auta przeznaczonego do jazdy w miejskiej przestrzeni. Ładowanie akumulatorów prądem stałym za pomocą ładowarki o mocy do 100 kW zajmuje około 30 minut. Elektryczny samochód w przeciwieństwie do swych spalinowych konkurentów nie emituje dwutlenku węgla, ani żadnych innych szkodliwych substancji. Jego zalety docenią więc wszyscy, którym zależy na tym, by środowisko naturalne było wolne od zanieczyszczeń.

Honda e to przedstawiciel nowej ery motoryzacji. Warto przyjrzeć się bliżej tej konstrukcji i poznać jej najważniejsze walory. Chociaż silnik elektryczny nie wydaje z siebie takich dźwięków jak konstrukcje spalinowe, daje użytkownikowi dużo frajdy z jazdy, a właśnie to jest najważniejsze dla użytkowników.

You might also like