MiastoStoleczne.pl

Nowe generatory tlenu BOGE – co je wyróżnia?

Firma BOGE Kompressoren od lat jest jednym z liderów w dziedzinie sprężonego powietrza. Właśnie wprowadziła na rynek nowe generatory tlenu, które umożliwiają tanie pozyskiwanie gazu o czystości wahającej się w granicach aż 90-95%. Nowe generatory są oznaczone symbolami od BOGE O 3 P do BOGE O 15 P oraz od BOGE O 3PE do BOGE O 15PE. To niezawodne urządzenia pozwalające na wytwarzanie tlenu przy zastosowaniu adsorpcji zmiennociśnieniowej (PSA).

Generowanie tlenu w technologii adsorpcji

Stosowana w generatorach BOGE technologia adsorpcji daje możliwość fizycznego oddzielania tlenu od azotu. W trakcie tego procesu tlen jest przesyłany do specjalnego zbiornika, a powietrze wzbogacone azotem odprowadza się do atmosfery. Kluczem do powodzenia jest tu zastosowanie dwóch zbiorników wypełnionych zeolitowymi sitami molekularnymi (ZMS), w których znajduje się oczyszczone sprężone powietrze.

Większa wydajność generatorów BOGE

Nowe generatory tlenu BOGE mają modułową budowę, co sprawia, że można je modernizować na miejscu. Do każdego kanału głównego mogą w nich być przypisane aż dwa kanały rozszerzające, centralnie sterowane przez jednostkę sterującą kanału głównego. W każdym kanale może się zmieścić do sześciu bardzo łatwych do zamontowania modułów. Dzięki zastosowaniu tego nowatorskiego rozwiązania nawet 18 modułów może wytwarzać tlen jednocześnie w przedziale od 2,49 do 46,8 normalnych metrów sześciennych na godzinę (Nm³/h). W zależności od potrzeb użytkowników wydajność generowania tlenu można zwiększyć dołączając dodatkowe, kompletne systemy.

Generatory tlenu BOGE – prawdziwa niezawodność

Najwyższa jakość komponentów sprawia, że generatory tlenu firmy BOGE z najnowszej grupy są właściwie bezobsługowe. Najnowocześniejsze rozwiązania, które zostały w nich zastosowane, zapewniają bezawaryjność i najwyższą jakość uzyskiwanego produktu, co obniża koszty serwisu. Generatory dają także możliwość dodania drugiego, opcjonalnego wyświetlacza, który pozwala na odczytywanie przepływu tlenu w wartości Nm³/h oraz sterownika, dającego możliwość korzystania z czujników ciśnienia, punktu rosy czy temperatury.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie sprężonego powietrza BOGE oferuje użytkownikom kompleksowy, skoordynowany system, którego najważniejszym elementem są nowe generatory tlenu BOGE O3 P do O15 P oraz O3 PE do O15 PE. Pozostałe elementy takiego systemu stanowią: sprężarka, osuszacz chłodniczy, filtr, kolumna z aktywowanym węglem, zbiornik na sprężone powietrze i zbiornik na tlen. Nowoczesne generatory tlenu można w razie potrzeby podłączyć do istniejącej już sieci. By produkować tlen w generatorach, wymagana jest klasa 1: 4: 1 sprężonego powietrza zgodnie z normą ISO 8573-1.

Zastosowanie generatorów tlenu

Generatory tlenu mają wiele różnych zastosowań. Tlen jest bowiem potrzebny m.in. w sektorze medycznym, do uzdatniania wody, w górnictwie czy hodowli ryb. Własna produkcja tlenu przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń sprawdzi się tu znacznie lepiej niż korzystanie z zewnętrznych dostaw. Po pierwsze, jego ilość i czystość dokładnie odpowiada potrzebom użytkowników. Po drugie daje pełną niezależność od dostaw i gwarancję otrzymania wymaganej ilości tlenu. Wszędzie tam, gdzie jest potrzebna jego produkcja, generatory BOGE sprawdzają się znakomicie, co potwierdza ich szerokie stosowanie w wielu różnych branżach.

Źródło: Bogepolska.pl – sprężarki powietrza

You might also like